הטיפים ל'רב המלצרים'תופעה חדשה\ ישנה באולמות האירועים באשקלון , הטיפ שניתן ל"רב - המצלרים" בסוף השמחה ע"י בעלי האירוע

תופעה חדשה\ ישנה באולמות האירועים באשקלון , הטיפ שניתן ל"רב - המצלרים" בסוף השמחה ע"י בעלי האירוע נלקח כולו ע"י "רב המלצרים" , בעלי האולמות "הדבר מקובל".

בעלי שמחות רבים שאינם מודעים לתופעה יתאכזבו לקרוא  כי הטיפ "הגדול" שניתן ל'רב - המלצרים' נלקח ישיריות לכיסו של המלצר הראשי, הטיפ הממוצע נע בין 300 - 600 שקלים ומבוקש  ישירות בדרך ככל בסוף האירוע ע"י המלצר הראשי כדי "לחלק" למלצרים ולטבח אך בפועל נלקח כולו לכיסו של המלצר הראשי.

[caption id="attachment_24696" align="alignright" width="358"]OLYMPUS DIGITAL CAMERA 'ד'- תנו את הטיפ ישירות למלצרים[/caption]

הנערים \ סטודנטים שעוסקים במלאכת המלצרות נאלצים להסתפק בשכר מנימום ומטה של 110 שקלים לאירוע ערב החל מהשעה 17:00 עד השעה 01:00 ובטיפים של האורחים, סכומי הטיפים שהאורחים נותנים נע בין בדרך כלל בין העדות השונות לדברי 'ש' נער שעובד במלצרות בתקופות הקיץ כשאין לימודים אומר "הנדיבים ביותר הם העדה הגרוזינית אצלם נהוג לתת טיפ מכובד, כאשר יש אירוע של תמנים או אשכנזים אנחנו לא מצפים לטיפים גבוהים  אם בכלל, אורחים רבים יודעים שניתן טיפ גדול ע"י בעל השמחה בסוף האירוע ולכן לא נותנים טיפים למלצרים חבל שהאורחים או בעל השמחה לא מודעים שהכסף כולו הולך לכיסו של מלצר אחד... ".

הטיפ ההממוצע לערב נע ל50 שקלים סכום שמתווסף ל 110 שקלים  שכר הבסיס עבור אירוע ערב ומהווה מאין "השלמת הכנסה" לשכר הבסיס.

'רב המלצרים' נחשב תפקיד נחשק בקרב נותני השירות באולמות, זאת בעיקר בגלל היחס האחריות, האדיבות והשירות שבמלצר הראשי צריך לתת לבעל השמחה, מי שנבחר לתפקיד הוא בדרך כלל מצלר ותיק ומבוגר מעל גיל 25, הבונוס הנוסף בנוסף למשכורת של 220 שקל לאירוע הוא הטיפ של בעל האירוע למלצרים שכאמור נלקח כולו באשקלון ע"י המלצר הראשי.

בעלי אולמות רבים באשקלון ששוחחנו איתם שביקשו לשמור על עילום שם אומרים "הדבר ידוע לכולם שהטיפ בסוף האירוע שניתן לרב המלצרים נלקח כולו לכיסו, הרב מלצרים לא מקבל טיפים מהשולחנות וזה הדרך היחידה בשבילו לקבל טיפ, אין זה בסדר שרב המלצרים מבקש טיפ בשביל המלצרים האחרים ולוקח הכל לכיסו אבל הדבר מקובל, בעלי שמחות רבים יודעים על התופעה ומחלקים ישירות את הכספים למלצרים, כסף שניתן למלצר ביד אסור בשום פנים לקחת מידו".

'ד' מלצרית סטודנטית  שועבדת במלצרות כדי לממן את הלימודים אומרת " התופעה מגעילה ומכעיסה לאחר שבעל השמחה  חושב שנתן למלצרים הנערים \ סטודנטים טיפ נאה, אך למעשה הוא לא יודע שהכסף נלקח כולו לאדם אחד ועוד במרמה, חבל שבעלי האולמות נותנים יד להונאה, מתי שהתגוררתי מחוץ לאשקלון ועבדתי באולמות אחרים המצב לא היה דומה כלל למה שהולך באשקלון, בסוף הערב הטיפ הראשי היה מחולק בין כל המלצרים"  בסוף דבריה 'ד' רוצה לפנות לבעלי השמחות ולבקש מהם לתת ישירות את הטיפ למלצרים ביד ולא לסמוך על המלצר הראשי שיחלק את הכסף בין המלצרים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה