כך מגנים על העורף והדרום : המדינה תחלק בובות חיבוקי לנפגעי הטראומהתכנית הסיוע עבור תושבי הדרום, שאישרו חברי הממשלה היום (א)  כוללת הקצאת כ- 300 אלף שקלים לטיפול

תכנית הסיוע עבור תושבי הדרום, שאישרו חברי הממשלה היום (א)  כוללת הקצאת כ- 300 אלף שקלים לטיפול באמצעות בובת החיבוק  שהומצאה בישראל והוכחה כבעלת השפעה חיובית על ילדים בטראומה, נראה שאהבה שוררת באיזור..

הממשלה אישרה פה אחד תכנית להגברת פעולות הסיוע לטיפול בתושבי הדרום בעקבות מבצע "עמוד ענן" ומבצעים נוספים שהתקיימו באזור במשך  תקופת העימות עם הפלסטינאים בעשור האחרון בעלות של כ-9.5 מיליון שקלים. התוכנית, המתמקדת בטיפול בנפגעי חרדה כתוצאה מירי הטילים על יישובי הדרום וכן במתן פתרונות לצרכים של אוכלוסיות מיוחדות, חיבוקי 2קשישים ועולים חדשים , כוללת הקצאת 300 אלף שקלים למימון שעות טיפול באמצעות בובות "חיבוקי", פטנט ישראלי שנועד להפיג השפעות של לחץ וטראומה בקרב ילדים במצבי עימות ומלחמה.

הטיפול בובה "חיבוקי" היא פרי מחקר שנערך ע"י פרופ' אבי שדה מאוני' ת"א, המוכיח ירידה דרמטית תוך תקופת זמן מאד קצרה בסממני הלחץ והמצוקה אצל ילדים שנחשפו להתערבות הטיפולית של בובת "חיבוקי" במהלך המלחמה וכן בעוטף עזה.

מדובר בובת כלבלב תוצרת סין  רכה וארוכת זרועות שנולדה במלחמת לבנון השנייה בחוף ניצנים, והוא בעצם תכנית התערבות פסיכולוגית ארוכת טווח שמסייעת לילדים בגיל הגן להתמודד עם הפחד והמצוקה שהם חוו מבלי שהילדים הפכו ל"מתויגים" כבעייתיים. ההתערבות היא מיידית, כך גם ההכשרה והתדרוך לצוות הגננות והמטפלים ולהורים פשוטה וטבעית. בסיום מבצע "עמוד ענן" רן ידעי יו"ר אולפנת צביה רשם מכתב על השפעות ירי הטילים המתמשך על תושבי הדרום   " סבורני , כי נגרם נזק לילדים ולהורים כשהוא כבר מזמן אינו נחשב נזק מקומי ,סביר , הפיך , שעימו מדינת ישראל חייבת להתמודד בצורה נכונה ,אחרת גודל כאן דור טראומתי וחרדתי וזו ממש סכנה. לצערי , הפקרנו את עוטף עזה כבר למעלה מעשור שנים , ונתנו לתופעה לצמוח לנגד עיננו כשדור שלם של ילדים לוקה בפוסט טראומה עוד טרם הפכו לבגירים ועצמאיים . ילדים רבים שבגיל 15 עושים פיפי במיטה ,הם מצב שבו הזנחנו והפקרנו את אלו שעליהם אנו אחראיים וחייבים לחקור ולבדוק את המקרים ואת התופעה . אני מבקש לטפל גם בילדים הפגועים כבר וגם לאתר את אלו שבדרך …" במחקרים שנערכו בשנים האחרונות הוכח כי ילדים משליכים על בובת ה"חיבוקי" את רגשותיהם. מאז 2006 חולקו יותר מ-60 אלף בובות "חיבוקי" לילדים בגבול הצפון והדרום. בשנת 2011 מדינת  ישראל אף שיגרה משלוח של בובות "חיבוקי" לאזור העיר סנדאי ביפן שנפגעה קשות בעקבות רעידת אדמה וגל צונאמי אשר הסבו נזק רב לתחנות הכוח "פוקושימה" בצפון-מזרח יפן. התוכנית  שאושרה כוללת בנוסף הקצאת כספים למימון סדנאות "הפוגה" המיועדות לאוכלוסיות מיוחדות ותלמידים בדרום, וכן שיקום קהילתי.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה