יורם שפר: כל מדיניות מדורות ומנגלים במתחמים מיוחדים קרסה השנה (שנת הבחירות)חבר מועצת העיר והממונה על איכות הסביבה נגד  הדלקת מדורות ומנגלים בכל מקום בעיר גם אם זו שנת בחירות

חבר מועצת העיר והממונה על איכות הסביבה נגד  הדלקת מדורות ומנגלים בכל מקום בעיר גם אם זו שנת בחירות ולא נעים להתעמת עם התושבים "כל ההשקעה ביסוד תוכנית להבערת מדורות ומנגלים קרסו השנה".

עיר ירוקה או עיר שפועלת לפי קצב הבחירות? במכתב ששלח יורם שפר לרה"ע בני וקנין טוען יורם שפר שחגיגת המדורות שהתרחשו אמש פגעה באיכות הסביבה [caption id="attachment_26977" align="alignright" width="300"]יורם שפר יורם שפר[/caption] בעיר אשקלון "אין ביכולתנו לשנות את חגי ישראל לדורותיהם אבל כן ביכולתנו לפעול לתרבות והתנהגות שתמנע נזק סביבתי מערכתי,אנחנו נאבקים בכל המישורים לחסוך בהטמנת פסולת ולהפרידה לרטוב ויבש."
כזכור בעיר אשקלון מופעלת מזה כשנתיים מדיניות שלא מאפשרת להדליק מגנלים או מדורות בכל חלקי העיר  אלה רק במתחמים מוגדרים, העובר על החוק "זוכה"  בקנס של  730 שקלים....
שפר אומר בעוד העיר אשקלון פועלת בתחום ההסברה  וממתגת את עצמה בתור עיר ירוקה  ואף פועלת באשקלון פועלת תוכנית סדורה להבערת מדורות ומנגלים במתחמים למרות זאת אפשרו בעירייה להדליק מדורות בכל מקום שהתושבים חפצו שפר תוהה האם ההחלטה התקבלה משום שהשנה שנת בחירות והעירייה לא רוצה להתעמת עם התושבים.
האם אשקלון שהיא אחת הערים הגדולות בארץ מבחינת שטח השיפוט  ואפשר היה בקלות להסיט את כל המדורות לאזור מרוחק מתושבים.
בסיום מכתבו כותב  שפר " אני מצר על ירידה בתוכנית האכיפה שהצעתי ושבה דגלנו אך לא כך רואה כיום הנהלת העיר דבר שאינו ראוי בעיני, השקעתי ימים ושעות להוביל לנהלים שיאזנו בכל הפעיליות הקשורות לנושאים אלו בין הסביבה לציבור התושבים שיוצר סבל ללא מעט תושבים אני שמח על הפיתוח העירוני אבל בד בבד אין שום מניעה למצוא פתרון הולם בתחום ולצערי לא צלח בידי הדבר בצורה מיטבית"

תגובת העירייה למכתבו של שפר:

"אין ספק שחג ל"ג בעומר הוא חג מיוחד. עיריית אשקלון עשתה הכל על מנת לאפשר למשפחות לילדים תלמידים והורים לקיים את מצוות החג ולאפשר להם להדליק מדורות וגם מנגל ולהנות מערב נפלא. הכל על מנת לאפשר לתושבי העיר לחוש את החג ואכן הייתה חגיגה מרהיבה של עשרות אלפי תושבי העיר שחגגו בכייף. החג עבר בשלום ולא מעט תודות לעירייה שסייעה ברכבים סיורים בסיוע מדא וכיבוי אש והכל התנהל כשורה ותושבי העיר נהנו מכל רגע. לכן לא ברור לנו על מה שפר מלין ועל מה הוא כותב מכתבים לתקשורת. שפר יודע שיש לו אפשרות לקבוע פגישה על כל גורם בעירייה ולהסתייע ולקבל מענה. נושא עיר ירוקה מאוד חשוב לעירייה על פי מדינות ראש העיר שמשקיע בנושא זה המון אנרגיה ירוקה וחיובית"

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה