היכונו למצעד הגאווה באשקלוןהפנינג ענק מתוכנן בעיר לקראת אמצע השנה הבאה ולאחריו מצעד הגאווה הקהילה הגאה באשקלון, מתעוררת אבל

הפנינג ענק מתוכנן בעיר לקראת אמצע השנה הבאה ולאחריו מצעד הגאווה הקהילה הגאה באשקלון, מתעוררת אבל עדיין חוששת לצאת מהארון. בר אוונס, תושב העיר בן 33, הגיע לאשקלון לפני כשנה מערד וכבר החל לארגן את הקהילה הגאה. "באשקלון יש כ 5000-6000 גברים ונשים ששייכים לקהילה ורובם עדיין לא רוצים לצאת מהארון" אומר אוונס. למה בעצם חוששים, רוב הגברים והנשים, לצאת מהארון?

העיר אשקלון לא בנויה לקבל עדיין את הקהילה וכך שחברי הקהילה יוצאים רק בפני חבריהם הקרובים ולא [caption id="attachment_31513" align="alignleft" width="225"]בר אוונס. לא חושש בר אוונס. לא חושש[/caption] החוצה. הקהילה מאוד סגורה וחוששת. ממה הם חוששים? באשקלון יש גזענות כלפי האוכלוסייה הגאה, הם עדיין לא יכולים לקבל אוכלוסייה כזו בגלוי. אשקלון היא עיר של גזענות שמרקיע פה לשחקים. יש כאן אלימות מילולית ולפעמים גם פיזית כלפינו. אתה מודאג ממה שקורה בעיר? אני מודאג בנוגע לקהילה, אין לי ספק שלא יהיה לנו קל ולתושבים לראות בנו כשונים. יש לנו קשרים הדוקים עם הקהילה בארץ ואנו עובדים איתם בשיתוף פעולה מלא. איך מנהיגים ומתקשרים עם קהילה שהיא כל כך סגורה? יש לנו אמצעים משלנו להגיע לכל אחד ואחת ואנחנו מתקשרים ומדברים הרבה על קיום ההפנינג בשנה הבאה. יהיה גם מצעד גאווה כמו בירושלים,למשל? אנחנו נתחיל בהפנינג ולארח מכן נקיים גם מצעד גאווה בעיר. בירושלים זה שונה, כי יש שם 3 דתות ויש להם מחוייבות לכבד אחד את השני ללא הבדלים, כולל הומואים ולסביות. איך לדעתך יקבל הציבור באשקלון את מצעד הגאווה אם וכאשר תקיימו אותו הציבור באשקלון סובל מחוסר סובלנות כלפי השונה. לדוגמא: יש לנו ארגון בשם "חושן" שהוא ארגון חינוכי שמקיים דיאלוגים בתוך בתי הספר התיכוניים ובאוניברסיטאות. הארגון מוכר גם על ידי משרד החינוך ומאפשר לנו לקיים ימי עיון בתוך בתי הספר. למה עד היום לא קיימם מפגשים במוסדות החינוך באשקלון? ראש העיר הקודם לא אפשר לנו להיכנס לתוך מוסדות החינוך. ניסינו להסביר לו שאם נכנס למוסדות החינוך זה יאפשר לציבור לא להתעלם מהקהילה, אולם הוא לא קיבל את זה.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה