"לא לביטול לשכת הבריאות המחוזית באשקלון"במכתב שהוציא ראש העיר אשקלון, בני וקנין, לשרת הבריאות יעל גרמן הוא מנמק מדוע יש להשאיר באשקלון את

במכתב שהוציא ראש העיר אשקלון, בני וקנין, לשרת הבריאות יעל גרמן הוא מנמק מדוע יש להשאיר באשקלון את שירותי משרד הבריאות

ראש העיר אשקלון, בני וקנין, פנה לשרת הבריאות, יעל גרמן, בדרישה שלא להוציא ממתחם בית החולים "ברזילי" ומאשקלון בכלל את לשכת הבריאות המחוזית ולהעבירה לבאר שבע.

במכתבו תיאר וקנין את מגוון השירותים הניתנים לכל המרחב שבו מתגוררים כחצי מליון תושבים בהם, שירותים בתחום רישוי העסקים הווטרינריה, הוצאת רישיונות  קבורה, פיקוח על מפעלי מזון וקוסמטיקה ועל יבוא מזון (מהנמל) היתרי בנייה, טיפול בחוקי עזר, נושאי איכות הסביבה (לרבות נחל לכיש, איכויות מי השתייה ומערכות המים, הביוב ומפעל טיהור השופכין), חופי הרחצה, שירותי הבריאות ובריאות השן במערכת החינוך, תפעול התחנות לבריאות המשפחה ועוד. כמו כן היא מפעילה את מערך השירותים בשעת חירום ושותפה לבנייתו ולעדכונו בהתאם לצרכי השעה.

כאן המקום לציין את החשיבות הגדולה של נושא החירום בשל היות אשקלון יעד להתקפות טרור מעזה וירי גראדים על העיר והצורך במתן שירותי חירום הוא חשוב לאין ערוך כאשר העיר אשקלון משמת כעיר מחוז בעניין זה.

ראש העיר, בני וקנין: "מיקומה של אשקלון, בטבורו של מרחב לכיש שהיא קרובה לכל שאר העירם היא חיונית וחשובה והעניק שירותים ברמה טובה ובזמינות סבירה וכן בעובדה שעובדי הלשכה מכירים היטב את ערי הסביבה ואת מאפייניה של כל עיר. לאור כל זאת מימוש החלטה להרחיק שירותים אלה לנגב (באר שבע) תגרום באופן מיידי ומסוכן  להורדה משמעותית ברמת השירות הניתן לאזרח. תושבי אשקלון והסביבה ייאלצו לכתת רגלם לקבל שירות שכיום ניתן להם ליד הבית לאיזור הנגב מרחק רב. כך למשל הציבור יאלץ לנסוע לעיר באר שבע על מנת לקבל את אותו השירות אשר קבל עד כה באשקלון וחלקו באשדוד (טיפול בנשוכים - כלבת, טיפול ברישיונות קבורה וכו').

אני חושש כי ייפגעו גם היבטים של איכות סביבה כמו למשל הפיקוח על מערכות ומקורות מי השתייה. הליווי הצמוד אותה קבלה האוכלוסייה, במקרים של תלונות או חריגות באיכות מי השתייה, יועבר לבאר שבע. בנוסף הטיפול בתוכניות דיגום ופיקוח על איכות מי השתייה ועל מערכות המספקות מים יבוצע מהמחוז. גם שירות בריאות התלמיד ושירותים הניתנים בטיפות החלב ייפגעו מאחר וזמינותם לאוכלוסיה תרד.  מימון של תחנות טיפות חלב והפרויקטים המנוהלים על ידם יהיה חייב בקבלת אישורי מימון אשר יגיעו ממחוז דרום, תוך שהם מתחשבים באזור כיסוי נרחב, מאשדוד עד אילת. לאור זאת אבקשך להתערב בעניין חשוב זה לערוך בדיקה מחודשת ולקחת בחשבון את הנימוקים שהעלתי במכתב זה  ולהורות על הותרת הלשכה באשקלון. כמי שמכיר אותך אני סמוך ובטוח שתורי על בדיקה והיערכות מחודשת על מנת למנוע את רוע הגזירה".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה