"ההצלחה שלי תלויה בתפקוד שלכם"ראש העיר, כינס אתמול את עובדי העירייה והציג בפניהם את החזון שלו לגבי אשקלון, היעדים וסדרי

ראש העיר, כינס אתמול את עובדי העירייה והציג בפניהם את החזון שלו לגבי אשקלון, היעדים וסדרי העדיפויות

"המסר שלי מפה אליכם הוא שמי שעובד טוב ומגיע לעבודה כדי לעבוד, אשכב על הגדר בשבילו ואראה תמיד מה ניתן לעשות עבורו. מי שלא יתנהג כך, יגלה שאותה נחישות תופנה נגדו" כך אמר ראש העיר, איתמר שמעוני, לעובדים אותם כינס בהיכל התרבות.

כבר משעות הצהריים המוקדמות התכנסו מאות מעובדי העירייה בפתח היכל התרבות. סמוך לשעה 14:30 כמתוכנן, הגיע למקום ראש העירייה איתמר שמעוני, מלווה בהנהלת העירייה הבכירה. "סיימנו לא מזמן מערכת בחירות בעיר. היא הייתה מערכת לא קלה, אבל היא הסתיימה ומבחינתי תם פרק ומתחיל פרק חדש", פתח שמעוני את דבריו בפני העובדים. "לפני הבחירות היו פה דעות שונות, מחנות, מפלגות וזרמים, היום כולנו מקשה אחת. אני ראש העירייה שלכם, בטוב וברע, אני השליח שלכם, אני הנציג שלכם. אנחנו מסתכלים קדימה ויש לי יעדים ומטרות וחזון. החזון שלי הוא המדיניות שלנו ואתם הגוף המניע אותו", המשיך שמעוני. לאחר-מכן דיבר על קבלת הפנים הסוערת שקיבל עם כניסתו לתפקיד, בעקבות התפוצצות מטעני חבלה בכלי רכב בעיר על רקע מלחמת הכנופיות שהשתוללה בה. "מיום כניסתי לתפקיד

[caption id="attachment_31533" align="alignleft" width="430"]מלא מפה לפה מלא מפה לפה[/caption]

נקלעתי ל'בום' של עבודה, תרתי משמע. קבעתי כבר באותו יום שמדיניות העירייה תהיה שקופה, העירייה הזו לא תעשה איפה ואיפה. אם למישהו יש חריגות בנייה, הצו יופעל נגדו ולא משנה למי הוא מקורב או במי הוא תמך". לאחר-מכן, התפנה שמעוני להציג את המודל שבאמצעותו בחר לנהל את עיריית אשקלון: "יש הרבה אבות ומבנים ניהוליים, אני מאמין במבנה הארגוני של מקס וובר, שיטת הניהול הביזורית. מנהל טוב הוא מנהל שיודע להקיף את עצמו ביועצים טובים, מומחים בתחומם ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה. הוא לא חייב לדעת הכל, אבל הוא חייב לדעת להקשיב ולקבל החלטות, וכך אעשה".

על הקומץ

ראש העיר, הוסיף כי יפעל לכך שעובדי עיריית אשקלון יהיו שייכים למקום העבודה שלהם ושמקום העבודה שלהם יהיה חלק מהחיים שלהם, כמקום עבודה שהם שמחים לקום אליו בבוקר. גם על התקרית, במהלכה גילה בשבוע שעבר עובד עירייה יושב בבית קפה בשעות העבודה דיבר שמעוני, "יש לנו עובדים מוכשרים, מצוינים וטובים, המניעים את המערכת בצורה הטובה ביותר, אבל יש קומץ שעלול לפגוע במוסד הזה. מספיק עובד אחד שנראה בסיטואציה כזו או אחרת, וכולנו מוגדרים בגללו מיד כ'אוכלי חינם'. המסר שלי מפה אליכם הוא שמי שעובד טוב ומגיע לעבודה כדי לעבוד, אשכב על הגדר בשבילו ואראה תמיד מה ניתן לעשות עבורו. מי שלא יתנהג כך, יגלה שאותה נחישות תופנה נגדו, כדי להוכיח לו את רצינות כוונותיי, ולמען יראו וייראו". לאחר-מכן גילה שמעוני כי קיים ישיבה עם ועד העובדים בעיריית אשקלון, ובניגוד לתרחישים שהציגו גורמים שונים, מצא שמעוני אוזן קשבת בוועד ונכונות לשתף פעולה עמו לטובת העיר ועובדי העירייה: "ישבתי עם נציגי ועד העובדים, דיברתי איתם, הם עניינים, משתפים פעולה וגם הם לא מוכנים לתת יד למי שחורג מהנהלים, כך צריך לעשות וכך מניעים ארגון.

"אני קם מוקדם בבוקר, מסתובב בבתי קפה, פעם בשבוע אני מגיע לבתי ספר ולגנים, אני עובר במסדרונות העירייה, עולה ויורד ארבע קומות ברגל, כדי להעביר מסר אל תחרגו מהנורמות. לא יושבים בבית קפה בזמן עבודה, לא הולכים לעשות סידורים או קניות בזמן העבודה וגם לא קובעים תור למספרה בשעות העבודה. כשאתם באים לעבודה, אתם הפנים שלנו. על הדברים האלה אני לא סולח. אתם תראו אותי בכל מקום, לטוב ולרע. כולנו היום גוף אחד, יש לנו משימות כבדות משקל להוביל את העיר למקום שאני מאמין בו. אני רוצה שנתרגל לכך שהתושב נמצא מבחינתנו במרכז וכולנו סביבו.

השירות לתושב

"כפי שאני אומר למנהלי בתי הספר שהתלמידים הם במרכז והם הדבר החשוב ביותר מבחינתי, כך גם במישור המוניציפאלי - עבורי התושבים הם במרכז. צריך לראות איך משפרים את השירות לתושב והדוגמא שאתם משמשים היא התדמית שלנו.  צריך להמשיך ולבדוק היכן אפשר לשפר עוד יותר את השירות לתושב ואני אלחץ כדי לגרום לזה לקרות.  "הייחוד שלכם הוא השירות לתושב. יש לנו 134 אלף תושבים באשקלון, כולם נושאים את עיניהם אליכם. קיבלנו בימים האחרונים החלטה לחלק את העיר לרבעים, כשבכל רובע נקים מרכז שירות לתושב. המרכז הראשון יוקם ברחוב אפרים צור, במרכז המסחרי. במקום תוקם גם נקודת שיטור קהילתי. ניצור תקנים עבור מרכזי השירות הללו, ונאפשר לתושבים לפתור בו במקום בעיות יומיומיות. המטרה שלי היא שכל מרכז כזה יהיה עבור התושבים כמעין עירייה קטנה ליד הבית.

[caption id="attachment_31534" align="alignleft" width="150"]עובדים יקרים. שמעוני עובדים יקרים. שמעוני[/caption]

"אני רוצה שלכל אגף יהיה חזון, יעדים ומדדים", המשיך שמעוני. "אני רוצה לבחון כמותית את התפקוד שלנו, לצורך שיפור מתמיד. אני רוצה לקבל אחת לחודש דף סיכום מכל אגף כדי ללמוד על הנעשה בו. כך אני מנהל את העסק. הייתה לי חפיפה מצויינת עם מנכ"ל העירייה, אברהם בן דוד, שעשה את עבודתו מולי בצורה מקצועית, עניינית, כשהוא רואה לטובת עיניו אך ורק את טובת תושבי אשקלון וטובת עובדי עיריית אשקלון, ועל כך מגיע לו כל הכבוד. אהיה שותף לישיבות תקציב בכל אגף יחד עם מנכ"ל העירייה כדי ללמוד מקרוב את התקציב ולתת לו כיוונים אחרים אם הדבר נדרש".

חינוך ותעסוקה

שמעוני שב והדגיש את החשיבות שהוא נותן לנושא החינוך: "במערכת הבחירות הקמפיין שלי היה מבוסס על הרפורמה בחינוך ובתעסוקה. שקדתי רבות כדי להיבחר לראשות העיר וכדי שיום אחרי הבחירות אפעל לקיים את מה שהבטחתי. אני רוצה להיות ראשון בארץ, אני חצוף, יומרני, אבל אני מכוון גבוה. אני רוצה שמערכת החינוך באשקלון תהיה מערכת החינוך הטובה בארץ. יש לזה משמעות תקציבית, ואני נושא בה. אני מקדיש מידי יום שעות ארוכות לנושא החינוך, הרבה מעבר לכל יתר הנושאים כי אני רואה את הנושא הזה בסדר עדיפות עליון על פני כל יתר הנושאים. "התחלנו ברפורמה עמוקה מאוד במערכת החינוך, הצגתי אותה היום למנהלי בתי ספר, אציג אותה גם בפני הגננות וגם בפני נציגי ועד ההורים, ולאחר-מכן נצא לדרך חדשה. "השבוע ייצא מכרז לתפקיד מנהל מינהל החינוך, ואני יכול להבטיח לכם שתהיה לנו מערכת חינוך איכותית ומובילה. אני יודע שיש לזה מחיר תקציבי ,ולכן אני רוצה לשנות את היוצרות - במקום שההורים יכניסו יד לכיס ויממנו את הוצאות החינוך, אני רוצה שהעירייה תעשה את זה. אתם תראו את השינוי הזה כבר בתקציב הקרוב לשנת 2014. נבנה בתי ספר, נבנה יותר כיתות לימוד, הצבתי יעד להגיע ל-26 תלמידים בכיתה ונגיע לזה".

 "אני רואה פה נקודת אור, ואני נמצא כאן כדי לומר לכם שאני זקוק לכם. ההצלחה שלי תלויה בתפקוד שלכם. אעשה הכל כדי שיהיו לכם את כל הכלים הטובים ביותר כדי להצליח, אבל אני פונה אליכם היום כדי שתסייע גם לי להצליח. בעזרת ה', נעשה ונצליח". סיים שמעוני את דבריו ונעל  את הכינוס.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה