נועם אריה נשיא ויערי ויגדר מאשקלון זכו במקום השני ב"פרס המים של שטוקהולם" שנערכה בשבדיההפרוייקט הממוחשב של נועם אריה  נשיא ויערי ויגדר בוגרי מקיף ד מאשקלון  זכו במקום השני בשלב הסופי

הפרוייקט הממוחשב של נועם אריה  נשיא ויערי ויגדר בוגרי מקיף ד מאשקלון  זכו במקום השני בשלב הסופי והבינלאומי של תחרות "פרס המים של שטוקהולם"  שנערכה בשבדיה.

תחרות "פרס המים של שטוקהולם לנוער" בישראל היא תחרות איכותית ויוקרתית הנערכת בחסות ובארגון הפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל-אביב, בתמיכת קרן רחל ומנואל קלצ'קי וחברת מלנוקס ובשיתוף הפיקוח המרכז על מדעי הסביבה במשרד החינוך. הזוכים בתחרות נשלחים לייצג את ישראל בתחרות בין-לאומית הנערכת בשוודיה.

נועםהתחרות מיועדת לבני נוער בגילים 19-14.5, יחידים או בקבוצות (ובהן עד 3 חברים), הכותבים עבודת חקר בנושא מקורות המים ושימורם בתחומי דעת שונים או מפתחים תוכנות ופתרונות לבעיות הנובעות ממצוקת המים בעולם.

בשנת הלימודים התשע"ג השתתפה מדינת ישראל בפעם השלוש עשרה בתחרות הבין-לאומית. הנציגים – נועם אריה נשיא ויערי ויגדר, תלמידי מקיף עירוני ד' ע"ש יצחק רבין באשקלון, הציגו את פרי פיתוחם הטכנולוגי שנוצר מתוך הכרה בצרכי החקלאות המתפתחת, בעיית המים בעולם  ומגבלות חקלאי העולם השלישי.

נועם אריה נשיא ויערי ויגדר פיתחו תוכנה הנקראת "חישה מרחוק" המשתמשת באמצעים פשוטים כמו מצלמת אינטרנט פשוטה וטאבלט פשוט הנישאים על גבי מסוק "משחק" הנשלט ע"י שלט ואפשר לרכוש בחנויות משחקים .

המצלמה מצלמת את השטח החקלאי התוכנה "חישה מרחוק" עורכת ניתוח של תהליך הפוטו סינטזה הנעשה בקטעים של השטח החקלאי ניתן לבחון האם יש צורך בהשקייה באותו מקטע חקלאי או האם קיימת השקיית יתר.

כיום קיימת מערכת מסורבלת המצריכה העלאת ציוד כבד למסוק אמיתי, טייס צמוד וניתוח מסובך  ע"י מומחה של הנתונים המתקבלים דבר ההופך את הבדיקה ללא כלכלי ומסורבל לביצוע.

בהמשך התוכנה  שפיתחו נועם ויער תוכל לנתח בעיות שונות בשטח החקלאי  - מחלות וטפילים שונים התוקפים צמחים ועוד בעלות נמוכה וללא סירבול, משום מה נראה שנשמע על  צמד החברים הללו עוד הרבה..

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה