מה חושבים הישראלים כשאומרים להם "אשקלון"?על פי סקר גיאוקרטוגרפי שנערך ע"י ד"ר רינה  דגני  עבור עיתון הכלכלה  גלובוס  נתפסת אשקלון בעיני

על פי סקר גיאוקרטוגרפי שנערך ע"י ד"ר רינה  דגני  עבור עיתון הכלכלה  גלובוס  נתפסת אשקלון בעיני הישראלים  כעיר של גראדים ומלחמות, נופש וערסים.

עוד עולה שסטיגמות "קשה להרוג" ועיר 'בת ים' עדיין נתפסת כעיר שבראש ובראשונה כעיר של "ערסים" ולא איכותית למרות המהפכה שהעיר עברה בעשור האחרון. הסטיגמות והריחוק כנראה משפיעה על הסטיגמות "החברתיות" של  העיר אשקלון והשכנה עזה משפיעה תחושת  "ביטחון העיר", לפי תוצאות הסקר עולה התמונה כי  53% הישראלים  אשקלון נתפסת בראש ובראשונה כעיר של גראדים ומלחמות. לצד הנתון השלילי העיר מצטיירת בעיני 21% מהנשאלים  גם כעיר של נופש ופיתוח עירוני. לצד הפיתוח והחדשות תושבי העיר נתפסים כעיר של אוכלוסייה לא איכותית ובלשון העם "ערסים". עוד נתון שלילי 20% מהישראלים חושבים עוד שעיר אשקלון נתפסת כעיר משעממת ואין מה לעשות בה. הנותנים השליליים כתפיסת העיר ע"י תושבי חוץ כעיר של  מלחמות וגראדים תמוהה לאור העובדה כי העיר השכנה אשדוד שספגה לא פחות מטחי גראדים קיבלה באותו סעיף  "גראדים ומלחמות" רק 29% באותו לעומת העיר אשקלון שקיבלה 52%. ומה אתם חושבים (ניתן להשיב בתגובות)?
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה