בכל שבוע בית ספר אחרראש העיר, איתמר שמעוני: "כשאמרתי במהלך מערכת הבחירות שאצלי הכל מתחיל בחינוך, התכוונתי לזה" איתמר

ראש העיר, איתמר שמעוני: "כשאמרתי במהלך מערכת הבחירות שאצלי הכל מתחיל בחינוך, התכוונתי לזה"

איתמר שמעוני, ראש עיריית אשקלון, מתחייב לבקר אחת לשבוע בבתי ספר וגנים באשקלון, במטרה לעמוד מקרוב על מצבם. את ההחלטה קיבל שמעוני מיד עם כניסתו לתפקיד לפני כשבועיים, והוא כבר הספיק לקיים סיורי עבודה בבית הספר 'אסף מימון' ובבית הספר לאומנויות. שמעוני מגיע לבתי הספר בליווי, הממונה על החינוך, הרב יעקב אביטן,  שמעוני מבהיר לנוכחים בסיורים כי הוא תומך בפתרונות יצירתיים לבעיות מורכבות, ולכן בחן אפשרות להשמיש חלק מכיתות הלימוד במבנה בית הספר הישן, כדי להקל באופן משמעותי על הצפיפות בכיתות. "בעיות מורכבות דורשות פתרונות יצירתיים",  אמר שמעוני בתום הסיור בית ספר אסף מימון, "יחד עם גורמי מקצוע בעירייה שהתלוו אליי לסיור, הם  בחנו אפשרויות  לפתרון הבעיות.

[caption id="attachment_31552" align="alignleft" width="150"]מיריי אלטיט, הרב אביטן וראש העיר עם תלמידים "באומנויות" מיריי אלטיט, הרב אביטן וראש העיר עם תלמידים "באומנויות"[/caption] [caption id="attachment_31548" align="alignleft" width="150"]הממונה על החינוך, הרב אביטן וראש העיר, איתמר שמעוני בבית ספר מימון הממונה על החינוך, הרב אביטן וראש העיר, איתמר שמעוני בבית ספר מימון[/caption]

בתום הסיור הורה שמעוני למנכ"ל החברה הכלכלית, גלעד אורן, להציג בפניו כבר בימים הקרובים תוכנית לשיפוץ כל המבנים הקיימים בבית הספר. כמו כן, החברה הכלכלית תפעל להסרת מכשולים פיזיים הקיימים במקום ומסכנים את שלום התלמידים. בימים הקרובים תיבחן אפשרות להציב במקום עוד מבנים יבילים, על מנת לצמצם באופן משמעותי ומיידי את מספר התלמידים בכיתות, והעירייה גם תוציא לפועל תוכנית לקירוי האמפיתיאטון בבית הספר לנוחיות התלמידים והצוות החינוכי. ביקורו זה של ראש העיר, מצטרף לביקור נוסף שערך בשבוע שעבר בבית הספר הממלכתי-דתי 'נווה אילן', שם הורה על פינוי כיתות לימוד, בשל חשש מפני חשיפת תלמידים לקרינה מקו מתח גבוה העובר בסמוך לבית הספר. "התחלתי בשבוע שעבר מסורת של ביקורים אחת לשבוע פיזית בבתי הספר והגנים באשקלון, כי כשאמרתי שהכול מתחיל בחינוך, באמת התכוונתי לזה", מסכם שמעוני.ביום ב' השבוע קיים שמעוני סיור נוסף, הפעם בבית הספר לאומנויות באשקלון, שבאחרונה נשמעו טענות קשות של הורים על מצב התשתיות הקשה בו. את בית הספר לאמנויות ייסדה המנהלת המיתולוגית שלו, זיווה וולך, וכיום עומדת בראשו ציפי גולן, שהביאה אותו להישגים מרשימים. בבית הספר פועלות 12 כיתות מ-א'-יב' וכן כיתת חינוך מיוחד. על אף העובדה שמדובר באחד מבתי הספר המובילים באשקלון, מצבו הפיזי רחוק מלהשביע רצון. גם לסיור הזה נלוו לשמעוני צוות מקצועי מהעירייה, בליווי הרב אביטן, גזבר העירייה, פיני בוסקילה, ומיריי אילטיט, חברת מועצת העיר ויו"ר ועד ההורים של בית הספר.

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה