יוצאים למלחמהמפקד מרחב לכיש, נצ"מ אלי כזרי, הכריז מיד עם כניסתו לתפקיד כי הורדת תאונות הדרכים תהיה אחד מיעדי

מפקד מרחב לכיש, נצ"מ אלי כזרי, הכריז מיד עם כניסתו לתפקיד כי הורדת תאונות הדרכים תהיה אחד מיעדי המרחב.  מפקד המרחב ציין כי המבצע "ארוך ובטוח" הינו מבצע לאורך זמן , שנתיים של פעילות מוגברת  בשטח הן באכיפה והן בהסברה,  שתכליתה הצלחת חיים " 

במהלך שנת 2013 חלה עליה בתאונות הדרכים הקשות והקטלניות . תאונות קטלניות בשנת 2012 9 לעומת 11 בשנת 2013( עליה של 22.2%) .

תאונות קשות: בשנת 2012 47 לעומת 71 בשנת 2013 .( עליה של 51%).

[caption id="attachment_31573" align="alignleft" width="150"]מלכי אניג'ר. קצינת תנועה מרחב לכיש מלכי אניג'ר. קצינת תנועה מרחב לכיש[/caption]

ממצאי החקירות עולה כי התאונות הקטלניות התרחשו, כתוצאה מהתנהגות הולכי רגל,  מעבר שלא במעבר חצייה ואי מתן זכות קדימה להולכי רגל . כך גם לגבי מרבית תאונות הדרכים הקשות. לאור הנתונים מינה, נצ"מ אלי כזרי,  צוות חשיבה בפיקודה של קצינת התנועה במרחב לכיש, רפ"ק מלכי אניג'ר, שיכין תכנית שתכלול אכיפה והסברה ומטרתה השפעה על התנהגות משתמשי הדרך בכלל בדגש על הולכי הרגל ,כשהמשימה היא  לפעול עד לכדי מיגור תאונות הדרכים ובכך להציל חיים. הפעילות  תימשך לאורך השנתיים הקרובות בכול  ערי המרחב, ומתמקדת  על פי לוח של שעות ומקומות מועדים לפורענות.  וכוללת  עיבוי כוחות שוטרי התנועה בכבישים , הפעלת כלי רכב סמויים וגלויים ואמצעים נוספים .

בשבוע האחרון , נרשמו במהלך המבצע 371 דוחות בגין אי חצייה במעבר חציה של  הולכי רגל ו-94 דוחות בגין אי מתן זכות קדימה להולכי רגל. מספרם הרב של הדוחות מעיד על נורמת הולכי הרגל הרואים במעבר חצייה המלצה בלבד . בנוסף קיימת גם חוסר תשומת לב של נהגים למתן זכות קדימה להולכי רגל  החל מתקופת המבצע חלה ירידה בתאונות הדרכים עם זאת רבה עוד העבודה להגיע ליעד של אפס תאונות דרכים. רפ"ק מלכי אניג'ר, ציינה כי " משרדי התנועה במרחב לכיש ימשיכו בהגברת האכיפה  וההסברה במטרה לצמצם את תאונות הדרכים. שוטרי התנועה עושים ימים כלילות על מנת שכל אחד ואחת מכם יחזרו הביתה בשלום".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה