ראש העיר תוקף את אגף ההנדסה "ככה לא בונים עיר"ביקורת חריפה של איתמר שמעוני, "ההחלטות שהתקבלו שם הובילו למציאות בלתי אפשרית" [caption

ביקורת חריפה של איתמר שמעוני, "ההחלטות שהתקבלו שם הובילו למציאות בלתי אפשרית"

[caption id="attachment_6636" align="alignleft" width="448"]בונים בשיא הקצב - "מתחם שופ". ככה בונים?

בונים בשיא הקצב - "מתחם שופ". ככה בונים?[/caption]

החלטות מסוימת שהתקבלו באגף בשנים האחרונות, יצרו מציאות בלתי נסבלת בעיר של צפיפות מגורים קשה בעיר, בעיקר בשכונות הצפוניות וכן עומסי תנועה כבדים כמעט בכל חלקי העיר. "החלטות שהתקבלו שם הובילו למציאות בלתי אפשרית שבה קודם אישרו מבני מגורים, ורק לאחר שאלה הושלמו, החלו לבנות תשתיות ומבני ציבור. ככה לא בונים עיר". כך אומר ראש העיר, איתמר שמעוני, על מה שקורה באגף ההנדסה. 

 שמעוני, הודיע השבוע כי קיבל שורה של החלטות שנועדו לשפר את תפקוד האגף, ביניהן: "מעתה, כל בודק באגף יידרש לבדוק 18 תוכניות בחודש במקום 10 כיום. ראש העירייה התחייב כי יעקוב באופן אישי אחר ביצוע ההנחייה החדשה. "בעידן שלי, יזמים וקבלנים המוכנים להשקיע באשקלון, ינותבו ל'מסלול ירוק' באגף, שבו ייעשה מאמץ לקדם את התוכניות שלהם בלוח הזמנים הקצר ביותר. אני רואה ביזמים את מנוע הצמיחה של העיר ואני רוצה לסייע להם, לא לתקוע להם מקלות בגלגלים.

"מהר מאוד הבנתי שאם אני רוצה שינוי משמעותי באשקלון, אני חייב לבצע רפורמה מקיפה באגף ההנדסה. למדתי את הנושא מקרוב, גם מתוקף תפקידי הקודם כמנכ"ל חברת 'אתרים' וגם בימים ובשבועות הארוכים בהם למדתי מקרוב את ההתנהלות באגף ההנדסה של עיריית אשקלון, מאז נבחרתי לתפקיד. התמונה שגיליתי לא מצאה חן בעיניי. תוכניות ממתינות לאישור זמן רב מידי, על אף העובדה שקיים כוח האדם שיאיץ את האישורים", הבהיר שמעוני.

"יהיה רה-ארגון מקיף באגף הזה, וכפי הנראה כעת, הוא יהיה בהיקף משמעותי אפילו יותר מהרה-ארגון שאני מבצע כיום באגף החינוך. את התוצאות של המהלך הזה, נראה כולנו בשטח. זה לא יקרה מחר בבוקר, אבל אני יכול להבטיח לכם שזה יקרה. לא תהיה באשקלון עוד מציאות שבה אנשים קונים דירות, ומחפשים משך שנים מדרכות לפסוע עליהן או בתי ספר וגנים לרשום אליהם את ילדיהם. לא בקדנציה שלי", סיכם שמעוני.

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה