יותר ארוך יותר טוב  קבוצת יע"ד – מנהיגות צעירה מטעם שותפות אשקלון-בולטימור, הצליחו להתרים 68 צמות בשש

 

קבוצת יע"ד – מנהיגות צעירה מטעם שותפות אשקלון-בולטימור, הצליחו להתרים 68 צמות בשש שעות. הצמות מיועדות להכנת פאות עבור ילדים ונוער חולי סרטן

 

[caption id="attachment_32759" align="alignleft" width="343"]התרומות בידיים טובות התרומות בידיים טובות[/caption]  

קבוצת יע"ד  (ר"ת יוזמה, ערכים, דוגמא אישית), קבוצת מנהיגות צעירה מטעם שותפות אשקלון-בולטימור, יזמו מבצע תרומת שיער להכנת פאות עבור ילדים ונוער חולי סרטן, בשיתוף עם עמותת "זיכרון מנחם".

 

המבצע התקיים ביום שני 23.12.2013  באשקלון. במהלך שש השעות המבצע נתרמו 68 צמות, באורך מינימלי של 30 סנטימטר, אשר מיועדות כולן ליצירת פאות לחולי סרטן. בין התורמים היו גם 3 בנים, כל השאר בנות. התורמת הצעירה ביותר הייתה ילדה בת 6 והתורמת המבוגרת ביותר בת 61. אורך הצמה הארוכה ביותר שנתרמה היה כ- 48 ס"מ, ויש שתרמו 2 צמות ארוכות כל אחת.

 

קבוצת יע"ד חותרת לטיפוח שיתופי פעולה עם ארגונים, עמותות ופרויקטים חברתיים באשקלון ובבולטימור, תוך שימת דגש על חגי ישראל וערכיהם וזאת מתוך ההכרה שיש לפנות לשכבות אוכלוסייה מגוונות באמצעות המאפיינים המשותפים להן על מנת ליצור אווירה שיתופית ותומכת. מבצע התרמת שיער לילדים ונוער חולי סרטן בשיתוף עם עמותת "זיכרון מנחם" הוא יוזמה של קבוצת יע"ד בהשראת Mitzvah Day שמצוין כל שנה בקהילה היהודית בבולטימור דווקא בחג המולד מתוך רצון להביע סולידריות חברתית ופלורליזם. ביום הזה פועלת הקהילה היהודית בבולטימור לסייע לנזקקים לא יהודים ואילו הקבוצה באשקלון החליטה לציין מועד זה בתרומה לילדים, שכל אחד ואחת יכולים לתרום – שיער.

 

עמותת "זיכרון מנחם" אוספת את השיער שנתרם, כל צמה באורך של 30 ס"מ ומעלה ומסייעת בהכנת פיאות יקרות ערך עבור ילדים ובני נוער חולי סרטן. ענת סויסה מקבוצת יע"ד שאף תרמה את שיערה זו הפעם השנייה, מציינת כי "מבצע התרמת השיער באשקלון, ביוזמת יע"ד מתקיים זו השנה השנייה, ואנו בהחלט רואים לנכון לשמר את המסורת החשובה הזו ולעודד את הקהילה המקומית להירתם למטרה ערכית כל כך, לשמחתנו, תושבי אשקלון הוכיחו שוב כמה רוח הנתינה היא חלק מאופייה של העיר." 

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה