איתמר שמעוני "מי שמכירים אותי מקרוב, אתם יודעים שהאש הבוערת בי לחולל את המהפכה הזו באשקלון"אנחנו קרובים מאוד לרגע האמת. בעוד שלושה חודשים בדיוק יידרשו תושבי אשקלון להגיע לקלפי, ולשלשל את פתק

אנחנו קרובים מאוד לרגע האמת. בעוד שלושה חודשים בדיוק יידרשו תושבי אשקלון להגיע לקלפי, ולשלשל את פתק ההצבעה שיכריע את גורלה של העיר שלנו. האם אנחנו הולכים לעוד חמש שנים של קיפאון, של היעדר חזון ומעוף, לעוד חמש שנים אבודות בחינוך, בתעסוקה, ברווחה, בביטחון האישי, בתרבות הבילוי, או שהפתק שלכם יחולל מפנה היסטורי, לא פחות מכך.

אני מתייחס לבחירות הבאות במונחים היסטוריים, משום שאני מאמין ביכולות שלי לשנות את העיר הזו מן הקצה אל הקצה, לחולל בה מהפכה של ממש, להצעיד אותה שנות דור קדימה, לגרום לכם להיות גאים במקום שבו בחרתם לגור, ולגרום לילדים שלכם לא להעלות אפילו על הדעת אפשרות לעזוב את העיר ולעבוד או להשתקע במקום אחר.

כמי שמכירים אותי מקרוב, אתם יודעים שהאש הבוערת בי לחולל את המהפכה הזו באשקלון, לא מגיעה מתוך מניע פוליטי או כלכלי. יש לי עבודה מסודרת, ששכר יפה בצידה, יש לי מעמד מכובד, אני עומד בראש חברה המופקדת על פיתוח כל רצועת החוף של תל-אביב, והדבר האחרון שאני זקוק לו הוא מעמד או כסף.

[caption id="attachment_29112" align="alignright" width="300"]איתמר שמעוני איתמר שמעוני[/caption]

נולדתי וגדלתי באשקלון, להורים שעשו כל שביכולתם לפרנס את המשפחה שלנו בכבוד בימים קשים, בשכונה קשה, בתנאים כמעט בלתי אפשריים. אני מצדיע להם על שהצליחו להעמיד מתוך הקשיים הללו משפחה לתפארת, ומוקיר להם תודה על כך שהחדירו בי את הרצון להיטיב עם הזולת, לשרת את הציבור, והציבור אותו אני רוצה לשרת הוא אתם. מאז ומעולם היה ונותר לי חלום אחד - להעניק את הכישורים שלי למי שבאמת ראויים להם – תושבי העיר אשקלון.

במשך שמונה השנים האחרונות אני משמש כמנכ"ל חברת 'אתרים', החברה הממשלתית המופקדת על פיתוח כל רצועת החוף של תל-אביב. מדובר בתפקיד תובעני ביותר, הנושא עמו אחריות כבדה, בעיר הנחשבת למעוז תרבות הבילוי של ישראל.

במרוצת השנים חוללתי מהפכה של ממש בחברה, הבאתי אותה להישגים בקנה מידה חסר תקדים, הנעתי פרויקטים בסדרי גודל עצומים, בהיקפים של מאות מיליוני שקלים. לפני מספר שבועות חנכנו בתל-אביב פרוייקט שהפך לפרוייקט הדגל של החברה - חידוש יריד המזרח. יזמתי, ליוויתי מקרוב את העבודות, הצבתי לוחות זמנים קשיחים לביצוע, ועמדנו בהצלחה בכל היעדים שהצבנו לעצמנו והוכחנו לכל מי שהטיל ספק ביכולת שלנו להשלים את הפרוייקט הזה בזמן, שהוא טועה בגדול. שורת הפרויקטים הארוכה שביצעתי בשנים האחרונות ב'אתרים' מעידה כאלף עדים על יכולת הביצוע שלי, על הניסיון העצום שרכשתי, ועל העובדה שכאשר אני מציב יעד, אני עומד בו.

לפני למעלה מחמש שנים נכנסתי לראשונה לזירה הפוליטית באשקלון. כבר אז הבחנתי בעובדה שהעיר אשקלון סובלת מבעיה קשה של היעדר מנהיגות וניהול כושל. מנהל טוב יודע שהעבודה שלו נמדדת לא במספר השעות שהקדיש לה, לא בכמות העובדים שהעסיק ולא בהיקף המשכורות ששילם - עבודה נמדדת במבחן התוצאה, ובמבחן התוצאה, המנהיגות העירונית באשקלון כשלה.

הייתי אז בראשית דרכי הפוליטית והאמנתי בצדקת דרכי וביכולת שלי לחולל מפנה באשקלון. לשמחתי, תושבי אשקלון נתנו בי אמון וגרמו לכך שאעפיל לסיבוב הבחירות השני.

בהפרש של מאות קולות בודדים, המערכה הוכרעה.

באותם ימים לא קלים, אני חייב לציין, ניצבתי בפני הכרעה לא פשוטה - להשלים עם ההפסד בבחירות ולפרוש מהחיים הפוליטיים, או לקחת את האמון העצום שנתנו בי עשרות אלפים מתושבי אשקלון ולתרגם אותו לכוח עוצמתי, בלתי מנוצח, בבחירות הבאות.

הגעתי למסקנה שאני לא יכול להפקיר כוח עצום שכזה, שאני לא יכול להפנות גב לרצון של התושבים בשינוי. ואכן, במהלך חמש השנים האחרונות, נוכחתי לדעת שאולי זה דווקא היה לטובה. ניתנה לי ההזדמנות להכיר טוב יותר את המערכת העירונית, מבפנים, כחבר מועצה משפיע, כיו"ר האופוזיציה, כיו"ר ועדת הביקורת וכמי שמוביל קו תקיף ונוקשה נגד ראש העיר והנהלת העירייה, כל זאת מתוך נכונות אמיתית לעמוד על המשמר, לשמור מקרוב על הקופה הציבורית ולשמש שליח ציבור במלוא מובן המילה.

עשרות אלפי האנשים שבחרו בי בבחירות הקודמות, רצו לראות אותי חלק מהמערכת העירונית, והאופוזיציה היא חלק בלתי נפרד מהמערכת העירונית. הם רצו שיהיה שם מישהו משלהם, שידע לפקח מקרוב על הנעשה, יתריע על מחדלים, יסכל מינויים פוליטיים, ויפקח עין מקרוב על הנעשה.

בחמש השנים האחרונות הייתי השומר הנאמן שלכם סביב שולחן המועצה. לא הייתה ישיבה שבה לא העליתי שאילתות והצעות לסדר, במרוצת השנים הגיע מספרן למאות, לכולן היה מכנה משותף אחד - כולן נגעו בחיי היום-יום של תושבי אשקלון ובמציאת הדרך להקל עליהם, אם בהסעות לבתי הספר, אם בתשלומי הארנונה, אם באגרות השילוט, אם במצוקת החנייה, אם בטיפול בבעיות החינוך, התעסוקה ומה לא.

לא היה נושא שלא העליתי על סדר היום, כאשר מוטיב אחד מרכזי מנחה אותי – טובת תושבי העיר אשקלון. שימשתי פה ואוזניים לכם בכל אותן שנים וקיוויתי כי אוכל לשנות. לצערי, מרבית הנושאים שביקשתי להעלות על סדר יומה של המועצה נפלו בשל שיקולים פוליטיים צרים, אך יחד עם זאת, הנושאים הללו לא ירדו לטימיון, הם זכו לתהודה תקשורתית נרחבת, יצרו שיח ציבורי בעיר ובסופו של התהליך גם עזרו לי לגבש את החזון והתוכנית האופרטיבית שלי לגבי העיר אשקלון.

התוכניות שרקמתי מוכרות לכם היטב. בתחום החינוך אני מתכנן שינויים מרחיקי לכת שיציבו את מערכת החינוך של אשקלון בצמרת הישובים בישראל. בתחום התעסוקה אני יוזם מהפכה שתיצור אלפי מקומות עבודה חדשים בעיר. בתחום תרבות הבילוי והתיירות אני מביא איתי ניסיון שלא יסולא בפז ושאין לאף מועמד אחר, וכך גם בתחומים רבים אחרים הדורשים טיפול מיידי.

הבחירות הבאות יהיו לא רק על העתיד שלנו, הבחירות הבאות יהיו על העתיד של הילדים והנכדים שלנו, ואם אנחנו רוצים לתת להם הרבה יותר מכפי שאנחנו מקבלים מהעיר הזו, הגיע הזמן לקום ולעשות מעשה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה