בני וקנין "יושר ומנהיגות, חזון ועשייה – אלו לדעתי ארבעת המאפיינים הבולטים המלווים אותי לאורך השנים"העיר אשקלון עברה מהפך! מעיר פרברית עם תדמית קשה של פשע, אבטלה ומצוקה כלכלית, הפכה לעיר יפיפייה,

העיר אשקלון עברה מהפך! מעיר פרברית עם תדמית קשה של פשע, אבטלה ומצוקה כלכלית, הפכה לעיר יפיפייה, פנינה של ממש, שתושביה כבר אינם ממלמלים את שמה אלא נושאים אותו בגאווה. ומבעד ליופייה ומראה המטופח של העיר, בולט הדור הצעיר המגיע להישגים ארציים במגוון תחומים: ספורט, מוסיקה, השכלה ועוד, הגורמים לנו התושבים לגאווה ולעיר לזקוף עוד את ראשה. ההשקעה הבלתי נלאית בדור הצעיר היא מבחינתי חלק מהחזון, הראייה לעתיד, וניצני ההשקעה כבר ניכרים בשטח.

[caption id="attachment_18546" align="alignright" width="300"]בני וקנין

בני וקנין[/caption]

החזון שלי כראש עיר ניכר בכל פינה, אם באזורי התעשייה שם נפתחים מפעלים ובתי עסק חדשים, אם במוסדות החינוך, שם זוכים התלמידים לתוכניות לימודיות שאין להן אח ורע במדינה כולה, אם זה בפיתוח מאסיבי של כל שכונות העיר, פיתוח שלא נראה כמותו בשום עיר אחרת, פיתוח הגורם לאורחים ומבקרים לפעור עיניהם בתדהמה ולהביט בקנאה בטיילת היפיפייה, בכיכרות המושקעות, בפסלים המדהימים ובגינון הצובע את העיר בגווניו.

אין מדובר בפיתוח של טיילת במרינה, אלא בהפיכתה של עיר שלמה, טיפין טיפין. בכל בוקר מתעורר התושב ומגלה פנינה חדשה ממש בסמוך לביתו, עוד עץ, עוד כיכר, עוד גינה, עוד פיסול סביבתי, והיופי סביבו הוא רק נדבך אחד באבנים המשתלבות המרכיבות את החזון שלי לגבי העיר אותה אני כה אוהב.

נכון, לא הכל מושלם. ישנם דברים רבים ותוכניות רבות שעדיין ממתינות לביצוע ובכוונתי להשלים אותן בקרוב. השכונות הדרומיות בעיר זקוקות לתשומת לב מרבית ואמנם הושקעו בהן רבות בשנים האחרונות אך עדיין המלאכה מרובה. השכונות הצפוניות שצמחו בד בבד עם גידולה המרשים של האוכלוסייה (כתוצאה, בין השאר, מהגירה חיובית לעיר), מחייבות את השקעתנו וטיפולנו, ואנשי התכנון מהטובים ביותר עמלים על פתרון הבעיות.

חינוך, תעסוקה – איננו מסתפקים בנתונים המעודדים על עלייה בזכאות לבגרות או בירידה בנתוני האבטלה, אלא שואפים הכי גבוה שאפשר וזאת על ידי ביצוע תוכניות ארוכות טווח, שיביאו את ההישגים אליהם אני שואף להגיע. עם זאת, כבר בשבועות הקרובים יחושו תושבי אשקלון את כוחו של החזון, חזון המתמקד ברווחת התושב ושיפור איכות חייו. הספרייה העירונית, השוק החדש, הרחבת הטיילת, הפיכת האזור המסחרי במגדל למתחם חדשני ומהנה כמו בערים המובילות בעולם, בניין העירייה אשר יאגד בתוכו את כל האגפים והמחלקות ויחסוך מן התושב סחבת והתרוצצויות, ויהווה מוקד למסחר ופעילות ואף מגורים. הקמת משכן לאומנויות הבמה, משכן הנוער בשכונת ברנע,  ואזור תעשייה חדש לתעשיית היי טק כבר יוצא לדרך ועוד ועוד פרויקטים הנמצאים כעת בשלבי הקמה או בסוף שלבי התכנון.

אל תאמינו להבטחות! אל תאמינו למעשיות! ראו במו עיניכם את המהפך שעוברת העיר והאמינו רק למעשים בשטח!!

ידי עוד נטויה, אנחנו בדרך הנכונה ואת התנופה הזו – אסור להפסיק!!!!!!!!!!!!!!!

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה