חלוקת השלל בעיצומהקואליציה רחבה ונטולת מכשולים, צפויה לראש העיר הנבחר. חשיפת קטעים מתוך ההסכמים שנחתמו קודם לבחירות,

קואליציה רחבה ונטולת מכשולים, צפויה לראש העיר הנבחר. חשיפת קטעים מתוך ההסכמים שנחתמו קודם לבחירות, מגלה דברים שעדיין לא פורסמו ברבים. חלקם אפילו מעוררים תהיות. לי זה נראה בזבוז אמיתי של כספי ציבור, רק בגלל שאנשים לא מביאים אותם מחשבון הבנק הפרטי שלהם בשבוע שעבר הרחבנו כאן בנושא הקריה הדתית, שהובטחה לרשימת "אחדות בתכלית" של הרב יצחק ברדא. אולם לא רק הקריה הדתית שעלולה להצית כאן אש בין דתיים חרדים לחילונים, מופיע בהסכם הקואליציוני. התעמקנו בנושא ולהפתעותינו יש עוד כמה סעיפים, שיכולים לעלות את הסעיף לאנשים רבים. "אחדות בתכלית"

רשימתו של הרב ברדא, יוצאת הכי נשכרת מהחתימה המוקדמת. כבר בפתיחת ההסכם יש לרשימה יתרון גדול על כולם, גם אם היו לרשימה רק 2 מנדטים, היא הייתה מקבלת את התפקידים המרכזיים של ממלא מקום ראש עיר והמשנה לראש העיר, למרות שקיבלה 3 מנדטים ההסכם לא משתנה בעקבות שינוי מהותי זה, אבל אל תרחמו עליהם, הם קיבלו הרבה יותר ממה שכל רשימה חלמה עליו. שמעוני מנצחמי לדעתכם יהיה אחראי על מינהל הנדסה? נכון, אחדות בתכלית, הסעיף הראשון להסכם. נציג מטעם הרשימה יהיה ממלא מקום יושב ראש וועדת התכנון והבניה, מחלקת אירועים תהיה בפיקוחה של הרשימה. יהיה גם בידור וכל נושא מחלקת ההווי ותרבות תורנית כמובן. אגף איכות הסביבה ושיפור פני העיר' שגם הוא אצלם' יהיה טבעי ויורם שפר המשנה החדש לראש העיר, יהיה הממונה עליו. גם חבר במועצת איגוד ערים לאיכות הסביבה תחת ידם. אבל זה רק הפתיח כי ראש העיר הנבחר, הבטיח להם גם את תפקיד יושב ראש האיגוד, כמובן תוך אישור מועצת האיגוד בסיועו של ראש העיר. עכשיו תתחילו גם להאדים, ראש העיר והרשימה של הרב ברדא, יפעלו במשותף במסגרת מועצת העיר, להגדיל את התמיכות לבתי הכנסת (לקראת גמר בניה). יוקם אגף חדש בעירייה שיאגד בתוכו את החינוך התורני באשקלון, מה זה אומר? שש"ס, שנואת נפשו של הרב ברדא, תקבל גם תקציבים?. מה העלות לעירייה להקים אגף החדש בעיר? מיליונים, עשרות מיליונים? נברר גם את זה, כי יש אגף חינוך בעירייה ועד כמה שאני זוכר, תמיד היה שם אדם חובש כיפה שנתן שרותי חינוך לכל המגזרים. מכאן יוצא שמישהו חושב שהחינוך החרדי מקופח, לכן צריך להקים לו אגף חדש, אולי כדי לסדר לכמה מקורבים כמה משרות במאות אלפי שקלים. הגזמתם. פה נכנס לענייני המשנה לראש העיר, אולי סוף סוף ראוי רק שיהיה עם תוכן ולא עם מחפשי ג'ובים, "מרכז עירוני ללימודי איכות הסביבה". גם הקמת מתנ"ס לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים היא מבורכת. מה לרב ברדא ולמוזיאון ארכיאולוגי? מתי הוא היה בפעם האחרונה במוזיאון ישראל בירושלים, שיש לרשימתו בקשה כזו? עוד ג'ובים? אולי. על הקריה הדתית, דשנו כבר אולם הדרישה של הרשימה, מופיעה משום מה כסעיף האחרון בהסכם, יש לכם מה להסתיר? או שחשבתם שלא ישימו לב? יש שם סעיף שאחוריו יש הרבה סימני שאלה, מה זה "הצדדים יפעלו בתיאום נציגי ראש העיר ואחדות בתכלית, במועצה הדתית. מי שהבין שיקום, האם התכוונו מנסחי ההסכם שיושב ראש המועצה הדתית יהיה נציג הרב ברדא? אולי נציג ראש העיר ורשימתו? אולי סתם בתמימות חשבו על נציג שישב במועצה הדתית? עכשיו יש לי שאלה מפשוטי העם, לרב ברדא, אדוני הרב, האם כבודו לא חשב על המשפחות החלשות ולא רק על החינוך התורני? מדוע אדוני לא ביקש את תיק הרווחה למשל? אה, אולי בגלל ששם דרושים אנשי מקצוע ולא אנשי שלומינו? אדוני הרב, לא פעם ביקשנו לראיין את כבודו, אבל כבודו עסוק בדברי קודש בלבד ואני מבין את זה, אבל אדוני, לא כל העיר אשקלון שייכת לך, רק 4600 איש הצביעו בשבילך ולא כפי שפרסמת שהצביעו לרשימתך 5200 איש. צריך לפעמים לדייק אדוני, גם אם זה בסך הכול 600 איש. מה לעשות ש"ס יריבתך המרה הביאה 5000 קולות, כדי לעבור אותה לא צריך לא לומר את האמת. רצ אשקלון

פוליטי זה לא יכול להיות כי הוא לא נבחר, האם מה שנותר זה להכין מכרז ולתפור אותו לפי מידותיו של מר ג'יבלי רק במקרה והיא תהיה מנוהלת על ידי אנשי מקצוע ובשכר? אחרת אני לא רואה איך ממנים מישהו לתפקיד כלך כך בכיר ללא מכרז. אם המנהלת תהיה על בסיס התנדבותי, אז אין שום בעיה ולא צריך מכרז למתנדבים.

 אגב, אם ג'יבלי היה מקבל שני מנדטים  לא היו מתקיימים ההסכמים עם "אחדות בתכלית" למשל, הוא היה מקבל את תפקיד סגן ראש העיר. לקינוח מבטיח ראש העיר הנכנס,  שגם אם מר ג'יבלי לא יכנס הוא ימונו מטעמו ובהמלצתו של ראש העיר, נציגי ציבור סטטורים המותרים על פי החוק בכל הוועדות והדירקטוריונים. עשה עסקה טובה, ג'יבלי.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה