להתעורר מהחלוםהייתה קצת התעלות בשעות שהתקיימה ישיבת מועצת העיר אמש בהיכל התרבות. הייתה גם הרבה אופוריה.  i have a

הייתה קצת התעלות בשעות שהתקיימה ישיבת מועצת העיר אמש בהיכל התרבות. הייתה גם הרבה אופוריה.  i have a dream  (יש לי חלום) כך אמר מנהיג השחורים בארצות הברית, מרטין לותר קינג, באוגוסט 1963, ממש לפני 50 שנה.. היום מתחיל החלום והחזון של ראש העיר הנבחר לעמוד במבחן

אין לי מושג מי אחראי על הנחתת החיילים, המפקדים וכל מי שרצה שינוי באשקלון, לקרקע המציאות. אתמול בישיבה הראשונה של מועצת העיר, בהיכל התרבות באשקלון, גם לי היה רגע של משהו חדש באוויר, משהו שונה, משהו שמעצים את יכולותיך לקבל תמונה שונה במציאות החדשה.

שמעוני בוקר טוב לך אדוני ראש העיר, בוקר טוב לכם תושבי אשקלון, בוקר טוב גם לך אדוני ראש העיר היוצא ובוקר טוב לכם חברי מועצת העיר החדשים. צאו מהר מהאושר העילאי בו הייתם נתונים בו ובצדק, אחרי חילופי הראשים בעיר. אין פה אגו, אין פה שמחה לאיד, אין פה יותר מנצחים ואין מפסידים, יש רק מטרה אחת לכולם, עיר שקטה, עיר משגשגת, עיר עם איכות חיים טובה יותר, עיר ששייכת לכל אחד ואחד שגר בה, עיר שנותנת לכם  סיבות לקום בבוקר.

[caption id="attachment_20060" align="alignleft" width="150"]איתמר שמעוני, מכין את התשתית איתמר שמעוני, מכין את התשתית[/caption]

שמעתי בקשב רב את נאומו של ראש העיר, יש לו כושר רטורי, יש לו ראש על הכתפיים ויש לו גם הרבה עבודה לעשות. אני רוצה שהוא יקיים רק 50% ממה שהבטיח קודם לבחירות, לא הרבה, אבל אם הוא יצליח, העיר הזו שלו לכמה קדנציות שהוא ירצה. אהבתי את הדברים הבסיסים שהוא עשה, הבאת האנשים שלו לתוך המערכת  המורכבת, עוזר אישי, מנהלת לשכה ועוד כמה פונקציות שלא הצלחתי להבין כמה הם מרוויחים באמת בכסף וכמה זה עולה לציבור, לא באיזה דרגה הם יהיו, כי לא מעניין את הציבור אם הן יהיו בדירוג 25-40 או 50-55, תתרגמו את זה למספרים. שקיפות קוראים לזה, ידע הציבור כמה הוא הולך לשלם על המינויים הפוליטיים שאין לי אפילו טענה אחת כלפיהם, הם ראויים, הם אנשיו של ראש העיר הנבחר, רק ספרו לציבור כמה זה עולה לו.

הבטחות על הקרח

עלה גם השר סילבן שלום, שמעתי את הנאום שלו ואת העזרה שהוא יביא לאשקלון. באמת?  מאחר ואני קצת מבין בפוליטיקה בתוך הליכוד ויודע מה חושב ראש הממשלה על ראש העיר הנבחר, אז תשכחו ממה ששמעתם מסילבן שלום, יש לראש העיר בעיה עם ראש הממשלה, אז אל תחכו לשום הבטחה של שום שר או חבר כנסת שתקוים. כל עוד זורם דם רע בין ראש הממשלה לבין ראש העיר, יהיה קצת קשה לתת לו לגיטימציה בצורת השקעות. הכל פוליטיקה, גם היא נראית לפעמים מגעילה. סדר העדיפות של ממשלת ישראל לא עולה בקנה אחד עם  רצונותיו של ראש העיר ובטח  אם לא קיימת קומוניקציה בין ראש העיר הנבחר, לבין ראש הממשלה.  שאמור לתת לו משהו בעדיפות ראשונה. בשלב הזה, ראש העיר הנבחר אינו בראש מעייניו של ראש הממשלה. אפילו, שבתאי צור, לא יוכל לגשר על הפערים בין הצדדים.

גבירותי  ורבותי המהפך הושלם, 21 חברי מועצת עיר בקואליציה, שניים, ראש העיר היוצא וממלא מקומו, באופוזיציה, הם גם לא נכחו באולם, הם לא הופיעו לישיבה החגיגית, כן הם הוזמנו. אבל משהו צרם לי, מה הסיבה שהם לא הופיעו?  עלה בי משהו שאולי והוא אינו נכון, משום שראש העיר היוצא לא השיב לטלפון. בפינת השולחן שסודר בצורת האות ח', הושיבו את ראש העיר היוצא וממלא מקומו, כנראה, וזו השערה, ראש העיר שעודכן בסדר הישיבה, חשב שזה עלול לבזות אותו  ובחר שלא הופיע. האמת, יש משהו הגיוני בזה ואני חושב שראש העיר החדש או מי מאנשיו רצה להשפיל את ראש העיר היוצא, אחרת אין לי הסבר למה לא היה כיסא עם שלט של ראש העיר היוצא ליד ראש העיר הנכנס ולא בפינת השולחן. מישהו פה רצה לבזות את בני וקנין. אני מקווה שזו לא יוזמה של ראש העיר הנכנס. זה היה צורם וכשהוזכר שמו של ראש העיר היוצא, גם על ידי ראש העיר הנכנס, היו מחיאות כפיים באולם. רק מי זה חסר החמלה שרצה להושיב את בני וקנין, בפינת השולחן? השתגעתם?.

תקשורת עקומה

אני באמת רוצה שראש העיר הנכנס יצליח, אני באמת רוצה לתת לו קרדיט לפחות בתחילת דרכו, אני באמת רוצה להאמין שהוא מתכוון לכל מילה שהוא אמר בנאום, אני באמת רוצה להאמין שפיו וליבו שווים.  אבל אם יתחילו הזיופים והמתווה אותו יצר ראש העיר, לא יעבוד, אז לא יהיו לו מאה ימי חסד ולא תשעים ואפילו לא חמישים, התקשורת באשקלון, חלקה לפחות, תלווה אותו בכל צעד ושעל, בכל פיפס שהוא יוציא מהפה. תקשורת בונה ותקשורת הורסת. אין לי בעיה עם העיתונאים באשקלון, יש לי בעיה עם עיתונאים שישבו על הכסא של ראש העיר וליקקו את הרצפה שהוא דורך עליה. אתמול עלתה לבמה כתבת, לא בדיוק עיתונאית, לא בדיוק אובייקטיבית ובטח לא אחת שיודעת מהיא אתיקה בכלל, סתם אחת שמישהו נתן לה לגיטימציה לכתוב ואפילו לנהל את ראש העיר. "אני אגיד לראש העיר לאיזה כלי תקשורת להתראיין ולאיזה לא"  כך בדיוק אמרה נערת הגלגל של ראש העיר. וואלה? טוב לדעת אדוני ראש העיר, שמנהלת אותך כתבת מהחצר האחורית של החושך, בחורה מתוסכלת שאין לה מושג איך מתנהלים בעולם התקשורת, פשוט היה איכס אחד גדול דרך ההתנהגות שלה ובטח ההתנהלות שלה, אז אם אלה האנשים שמנהלים אותך, כדי שתסגור את הבסטה מהר, כי הסחורה שרודפת אחריך כבר  רקובה ולא שימושית. ואף עשויה לקלקל כל חלקה טובה בקרבתך. יש ליד ראש העיר אנשים מוכשרים מאוד, שרון עטיה, ליאור שוורץ, רועי שוורץ, נורית בנימיני ויסלחו לי אלה שלא הזכרתי אותם, לאט לאט  נלמד מי נגד מי ומי לצרינו. מה אתה צריך עלוקה שכזו?

כן, הגעתי לרב, יצחק ברדא, יש לי השגות על דרך ההתנהלות הפוליטית שלו, מבחינתי הוא סמכות רבנית לגיטימית ועוד יותר מכך, יש לו כריזמה באופן התנהלותו השקטה. מתחת לפני השטח הייתה סערה גדולה, הרב סירב שש"ס תכנס לקואליציה והדבר הגיע כמעט לפיצוץ עם ראש העיר, לרב נשלחו אנשים מכובדים שדיברו על ליבו שכמה זה חשוב שלראש העיר תהיה קואליציה רחבה ככל האפשר, כדי לקדם את אשקלון ולעמוד ביעדים שהוצבו בפניה על ידי ראש העיר. הרב ברדא השתכנע שאכן טובת העיר חשובה באמת יותר מטובתו האישית ונתן את ברכתו למהלך.  אתמול בערב ישב הרב ברדא בשורה הראשונה תוך הנהון להסכמה לנאומי חלק מהדוברים, אפילו לנאומו של הרב יעקב אביטן, הוא הנהן בהסכמה. אחרית הימים, ימים יגידו.

[video width="480" height="360" id="wqp4CsQkhKY" type="youtube"]

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה