חלוקת השלל בעיצומה, פרק ג'אלכס סולטונוביץ', איש באמת חביב, עשה עסקה יוצאת מהכלל כאשר חתם על ההסכם הקואליציוני שלו עם ראש העיר

אלכס סולטונוביץ', איש באמת חביב, עשה עסקה יוצאת מהכלל כאשר חתם על ההסכם הקואליציוני שלו עם ראש העיר הנכנס אז מה תקבל רשימתו של, סולטונוביץ'. האם פרשת המינוי שהובטח, לינון ג'יבלי, גובלת בפלילים

דבר ראשון וחשוב ביותר "ישראל בתינו"  תהיה שותפה מלאה בקביעת מדיניות העירייה ובכל התחומים בהם פועלת העירייה. הערה קצרה, ההסכם נחתם עם הרשימה הארצית ולא עם שמה כפי שרצה לבחירות המקומיות "אשקלון בתינו". חברי הרשימה יהיו שותפים, על פי חלקם היחסי, בכל וועדות העירייה. הם מהווים כ - 0.9% מחברי המועצה, זה אומר חבר אחד בכל וועדה. אלכס

סולטונוביץ', יהיה הממונה על תיק התיירות, אם לא יאלץ לוותר על זה לטובת שותפים שלא חתמו על הסכמים קואליציוניים, כמו איתן קסנטיני.  סולטונוביץ', דורש הקמת וועדה ייעודית שתוסמך לעסוק ולטפל בכל נושאי קליטת העליה בעיר. כמו כן תוקם מנהלת קליטת עליה עצמאית וכמו כן העברת "האגודה לתרבות הדיור" לטיפולם, סעיף זה כרוך באישור היועץ המשפטי לעירייה.

אלכס סולטונוביץ' יסייר ברחבי חבר הערים, כי הוא מקבל את תפקיד איש הקשר עם הערים התאומות לאשקלון הנמצאות שם.  הם יהיו אחראים על תחום העליה, נושא חשוב שאמור לתת מענה ופתרון לבעיות עולי חבר העמים. דרישה נוספת, הקמת מרכז תרבות ליוצאי חבר העמים. אם מישהו חשב שהדתיים הולכים להפוך את אשקלון לבית שמש, אז הנה המחסום שלהם, סולטונוביץ' דורש לשמור על הסטטוס קוו בסוגיית הדת בעיר. עכשיו נראה מה יקרה בדרישה הראשונה שתבוא על סגירת חנויות בשבת, על הפסקת מכירת מוצרים שאינם כשרים, אולי גם על סגירת כבישים אם וכאשר ייסגר כביש בקרייה הדתית המתוכננת.

גם בנושאי דיור הרשימה תהיה מעורבת, הכל כדי למצוא פתרון דיור לאוכלוסיה החלשה בעיר.  במעבר חד הם דורשים להקים גוף ייעודי שיטפל לתכנן ולבצע את תכניות דיור הנופש ולהעצמת התיירות בעיר. באמת יהיה קשה לבצע, לאור האירועים האחרונים בעיר אשקלון. הם גם יהיו הממונים על נושא התרבות והספורט של יוצאי חבר העמים, אפילו תקציב מובטח להם לצורך כך עבור פעילותם זו. כמובן הכל על פי מנהל תקין.

רק מנדט אחד היה צריך מר סולטונוביץ' , להביא כדי לקבל את תפקיד סגן ראש העיר "לרבות שכר וסמכויות" כך כתוב בהסכם, הוא הביא שני מנדטים  ואל רק זה היה חשוב, הייתה כאן תחרות עם רשימתו של, משה אטיאס, אם שניהם יביאו אותה כמות מנדטים, מי שיקבל בסופו של יום את תפקיד הסגן, יהיה זה שיביא את כמות הקולות הגדולה יותר, כאן סולטונוביץ' זכה.

סעיף מסכם של ההסכם אומר שהסכם זה כמו כל האחרים מותנה בכך שאין סתירה בין הוראות ההסכם לבין הוראות כל דין, דהיינו אם זה לא יהיה לפי נוהל תקין, מה שיקבע בסופו של דבר הוא, הנחיות מבקר המדינה או היועץ המשפטי לממשלה.

הערה לכתבה בסעיף שעסק בהסכם הקואליציוני  עם, ינון ג'יבלי, שלא נבחר למועצת העיר שם נאמר, שמר ג'יבלי, יהיה ממלא מקום מנהלת החינוך, גם אם לא יבחר למועצת העיר. מנהלת החינוך, אותה מתעתד ראש העיר להקים. אז ככה, בבדיקה שערכנו, אסורה להינתן הבטחה לאף מועמד אם הוא לא נבחר למועצת העיר, יש כאן עבירה על פקודות העירייה. מר ג'יבלי לא יוכל להתמנות לתפקיד בכל מקרה. השאלה אם זו עבירה חמורה או קלה כדי לחפף אותה מתחת לשולחן, על פי פקודות העירייה עבירה זו גובלת בפלילים, כפי הנראה בסעיף זה.

"יג. הסכמים פוליטיים ברשויות המקומיות "הבטחת משרה ,או טובת הנאה אחרת לאדם, כתנאי לתמיכתו במועד מסוים או רשימה מסוימת, בין בהצבעתו בבחירות ובין בקריאה לבוחרים השומעים לדעתו לבחור באותו מועמד, עלולה בנסיבות מסוימות להחשב לעבירה פלילית עפ"י חוק הבחירות. (לדוגמא: המעשה יהיה פסול אם ביסודו טובת הנאה ישירה). אכן הסכמים פוליטיים בין רשימות ומועמדים אינם נדירים במקומותינו , אך עליהם להיעשות בגבולות המכותבים בחוק, בכדי שלא יגלשו לתחום הפלילי. לפיכך, על צדדים להסכמים בכתב הנוגעים לבחירת ראש רשות מקומית, הרכבה הסיעתי של המועצה, צירוף חברי מועצה לאחר כינון המועצה, או מינוי סגן ראש המועצה, יש למסור אותם זה למזכיר הרשות המקומית, על מנת שתעביר את ההסכם לחברי המועצה . חובה זו ,ליתן פומבי להסכם, מסייעת בהבאתו לידיעת הציבור , ובכך מסייעת בשמירת טוהר הבחירות . הפרה זו הינה עבירה פלילית ".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה