שעות לפני המוות: הפגישה האחרונה עם אריקאביעד פוהורילס, כתב העיתון "מעריב" נזכר בפגישתו אתמול עם אריק איינשטיין שעות ספורות לפני מותו:

אביעד פוהורילס, כתב העיתון "מעריב" נזכר בפגישתו אתמול עם אריק איינשטיין שעות ספורות לפני מותו: "פתאום הוא קם ונשכב על הבטן. כאב לו. הוא היה איש מתוק שאין מתוקים ממנו. חכם, מצחיק, שנון ומושלם. האיינשטיין של ישראל. אני לא רוצה להיפרד ממך. אף פעם"
[caption id="attachment_31648" align="alignright" width="135"]פוהורילס. "אריק היה קונצנזוס" פוהורילס. "אריק היה קונצנזוס"[/caption] אביעד פוהורילס | 27/11/2013 8:36 

אריק איינשטיין, הלך לעולמו. טור פרידה מאריק איינשטיין: אתמול ב-15:00 התקשרתי אליו. אני כבר מכיר כל כך טוב את הנשימה המחרחרת שלו. הודעתי לו שאקדים ואבוא לפני 16:00, השעה שקבענו. הוא התקשר בבוקר, ביקש שאגיע כדי לעשות ליטוש אחרון לטור הראשון שהיה צריך להתפרסם ביום שישי, מחרתיים, בעיתון שלנו.  בשבועיים האחרונים לא ידעתי את נפשי משמחה ואושר. אבל שמחתי עוד יותר כי אריק היה מאושר כל כך לכתוב, לספר, לשתף, לצאת קצת מהמחילה המגוננת של סימל'ה מחמל נפשו ברחוב חובבי ציון. חשבתי שזו זכות גדולה עבורנו, הישראלים, על הרגע הנדיר הזה שאריק יאפשר לנו. כי אריק הוא הסלינג'ר שלנו, הנוכח הנפקד הכי מדהים שנולד בארץ ישראל. הוא הפך בה לזמר הכי גדול, לקונצנזוס הכי משכנע במדינה שבה אין דבר כזה קונצנזוס. נכנסתי אליו הביתה אתמול. הוא עמד במטבח. סימה הכינה לו קפה ולי תה. הוא לא היה רגוע מהטור. רצה לתקן, לשנות. אמרתי לו שהוא משוגע כי הטור מושלם. הוא ענה לי "עזוב, עזוב, בוא נשב ותקריא לי". שעה וחצי ישבנו. תיקנו את הבלתי ניתן לתיקון, את המושלם.אריק איינשטיין הוא נשם את הנשימות הכבדות שלו, הוציא אוויר דרך שקערורית שפתיו. שום דבר חדש שאני לא מכיר ממנו. שאלתי איך הוא. אמר שכואב לו הגב. הוא נשכב על הספה כשאני ממשיך להקריא לו. פתאום הוא קם ונשכב על הבטן. כאב לו. סיימנו. אמרתי לו שינוח ושנדבר אחר כך. בדרך לדלת הוא צעק לי "תודה, יקירי". יצאתי. הוא היה חבר, איש מתוק שאין מתוקים ממנו. חכם, מצחיק, שנון, חריף, יפה ומושלם. האיינשטיין של ישראל. המשפחה כאן נכנסה עכשיו להיפרד ממך בחדר הניתוח. אני לא רוצה להיפרד ממך. אף פעם. ארונו של אריק איינשטיין, יוצב היום ב-13:30 בכיכר רבין, הלווייתו תתקיים היום בשעה 15:30 בבית העלמין טרומפלדור בת"א. קישור לאחד משיריו הגדולים "ילדים של החיים".

[video width="480" height="360" id="zLkV3PHyxSM&list=PLemYnHmApyuolxQDXGMg279Z3-fww2Gid&index=22" type="youtube"]

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה