הכרה באלרגייה לצבע שיער כמחלה מקצועיתהמוסד לביטוח לאומי קיבל, לאחר ערעור, תביעה של מעצב שיער מאשקלון המוסד לביטוח לאומי קיבל בשבוע שעבר

המוסד לביטוח לאומי קיבל, לאחר ערעור, תביעה של מעצב שיער מאשקלון

המוסד לביטוח לאומי קיבל בשבוע שעבר את תביעתו של פ', מעצב שיער בן 47 מאשקלון, לפיה הדלקות האלרגיות מהן הוא סובל נגרמו עקב עבודתו כספר. מעצב שיער  החל לסבול בשנים האחרונות מבעיות עור קשות, גרד בעור ,נגעים שונים וגירודים רבים.

עורכי הדין  גיל וניצן הראל ממשרד הראל ושות' הגישו בשם מעצב השיער ערעור על החלטת הביטוח הלאומי  מחודש מאי השנה לפיה לא הוכח קשר סיבתי בין מחלתו לבין תנאי העבודה.

לערעור צורפה חוות דעתו של ד"ר מגן, מומחה בתחום האלרגיה  שקבע, כי מעצב השיעור סובל מדלקת אלרגית של העור המופיעה רק אצל חלק קטן מהאנשים שיש להם נטייה לפתח רגישות לחומרים מסוימים. נמצא כי התובע פיתח אלרגיה לניקל סולפט, אפוקסי רזין,פרה פנילן דיאמיד ,תערובות ותמציות ריח, כל אלו חומרים הנמצאים בעיקר בצבעי שיער ואיפור עימם עובד מעצב השיער מדי יום יום .

עו"ד הראל טענו בערעור כי מעצב השיער זכאי לגמלה בשל מחלת מקצוע  כי מחלות עור הנגרמות ע"י אבק, נוזלים , חומרים יציבים או   גזים, מוגדרות כמחלת מקצוע .

בערעור נטען כי מעצב השיער עובד  שעות רבות במספרה, חמישה ימים בשבוע מ-9:00 ועד 20:00 וכן בימי שישי  וכי חשיפה מתמשכת וארוכה לחומרים אלו היא זו אשר גרמה למערער לאלרגיה. מעצב השיער נמצא אלרגי בדיוק לאותם החומרים להם הוא נחשף בעבודתו עם צבעי השיער וחומרי הריח. עוד נטען כי החשיפה הארוכה והמתמשכת לצבעי השיער ,סבונים ,חומרי ריח וכו' היא זו שגרמה למחלת המקצוע ממנה סובל מעצב השיער ועל כן מחלת המקצוע נגרמה למערער תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו.

יום לפני הדיון בערעור בבית הדין לעבודה בפני השופט צבי פרנקל, הודיע הביטוח הלאומי בכתב לבית הדין, כי הוא החליט להכיר במחלת העור של מעצב השיער כפגיעה בעבודה והכרה זו קיבלה תוקף של פסק דין.

בעקבות ההחלטה, ועדה רפואית של הביטוח הלאומי תקבע את שיעור הנכות המגיעה לו עקב המחלה שנגרמה כתוצאה מחשיפה לחומרים שמרבית הספרים נחשפים אליהם ביום יום.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה