כתב אישום נגד מנהל נפת לכיש באגף הרישוייצחק אורדמן, ששימש במשך 20 שנה כמנהל נפת רעייתו ורד ועורך הדין צורי סבן, המתמחה בדיני תעבורה, מואשמים בהסדרת רישיונות נהיגה וקבלת שוחד במשרד התחבורה באשקלון. כתב האישום הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע

פרשת שחיתות, שעניינה הסדרת רישיונות נהיגה לעשרות אנשים שהורשעו בעבירות תעבורה רבות והיו מעורבים בתאונות דרכים, לעתים עם נפגעים, ושרישיונם נפסל. הסדרת רישיונות הנהיגה נעשתה בתמורה לקבלת שוחד בסך מאות אלפי שקלים על ידי בני הזוג אורדמן, והדבר נעשה במקרים רבים תוך הונאת ערכאות שיפוטיות הן על ידי הגב' אורדמן והן ע"י עו"ד סבן. היקף הלבנת הון בתיק נאמד בכמליון ₪. הפרשה נחקרה ע"י ימ"ר לכיש.

יצחק אורדמן  מואשם בביצוע שורה ארוכה של עבירות, ביניהן עבירות של קבלת שוחד, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, זיוף, עבירות מס, הלבנת הון ועוד.  

ורד אורדמן  מואשמת אף היא בקבלת שוחד (יחד עם בעלה), בהתחזות לעורכת דין (שעה שמעולם לא הוסמכה כחברה בלשכת עורכי הדין), בזיוף בנסיבות מחמירות, בביצוע עבירות מס רבות, עבירות הלבנת הון ועוד.

לעו"ד צורי סבן  מיוחסות עבירות של קשר לפשע (יחד עם בני הזוג אורדמן), מתן שוחד, זיוף בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט, קבלת דבר במרמה, עבירות מס, עבירות הלבנת הון ועוד.

על פי תקנות התעבורה, נהג שקיבל לביתו הודעה על הטלת הפסילה המנהלית נוכח צבירת 36 נקודות , מחויב להפקיד את רישיון הנהיגה שלו באחד מסניפי משרד הרישוי, אלא אם כן פנה תוך 30 ימים למשרד הרישוי בבקשה להשמיע את טענותיו בפני פקיד רישוי כנגד הטלת הפסילה המנהלית. בשל כך, נהגים רבים ביקשו להסתייע בשירותי עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה, וזאת על מנת לטפל בעניין הפסילה המנהלית.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכי הדין צחי יונגר וואדים סיגל מפרקליטות מחוז דרום (פלילי), במסגרת תפקידו וסמכותו כמנהל משרד הרישוי בנפת לכיש, הגיעו לפתחו של מר אורדמן בקשותיהם של נהגים רבים, אשר ביקשו לדחות את מועד תחילת ריצוי הפסילה המנהלית אשר הושתה עליהם, נוכח צבירת נקודות בגין ביצוע עבירות תעבורה שונות, לרבות עקב מעורבותם בתאונות דרכים קשות עם נפגעים.

עו"ד  סבן שהינו בעל משרד עריכת דין המתמחה בדיני תעבורה, עסק בין היתר בייצוג נהגים בפני משרד הרישוי (בפניו של מר אורדמן) ואשתו של מר  אורדמן, ורד, הועסקה במשרדו של עו"ד סבן.  

כעולה מעובדות כתב האישום, בהזדמנויות רבות, זייף עו"ד סבן עשרות רבות של בקשות להישפט על דו"חות תנועה, תוך שהוא בודה מליבו מספרי דו"חות שכלל אינם קיימים, והיה מגיש את הבקשות המזויפות האלה לבתי משפט השונים. עם קבלת אישור על עצם פתיחת הליך שיפוטי, פנה עו"ד סבן למר אורדמן, על מנת שזה ידחה את מועד הפקדת רישיונות הנהיגה של לקוחותיו של עו"ד סבן, שכן בכוונתו להביא לביטול דו"חות התנועה והפחתת מצבת הנקודות שנזקפו לחובת לקוחותיו.

 לפי כתב האישום, העניק מר אורדמן לעו"ד סבן "יחס מיוחד", נמנע מבדיקה של הבקשות שהוגשו אליו ושבגינן נתבקשה הארכת מועד הפקדת רישיונות הנהיגה (וזאת באופן שונה ומובהק מאופן הטיפול הדקדקני אותו היה מעניק לבקשות שהוגשו על ידי עורכי דין אחרים), ובסופו של יום היה מעניק ללקוחותיו של עו"ד סבן את הארכות המבוקשות, גם במקרים בהן לא הייתה שום הצדקה לעשות כן. עוד עולה מכתב האישום, כי בין לקוחותיו של עו"ד סבן, אשר זכו לטיפול "מיוחד" על ידי מר אורדמן היה ארמו מיארה, אשר הורשע לאחרונה בעמידה בראש ארגון פשיעה בעיר אשדוד.

לאחר שמר אורדמן היה דוחה את הפקדת רישיונות הנהיגה של לקוחותיו, היה פונה עו"ד סבן שוב לבתי המשפט, הפעם בבקשה למחיקתן של אותן בקשות מזויפות אותן הגיש ושבגינן פתח הליך שיפוטי, והכול לפני שהתקיים דיון ונתגלתה התרמית (שכן כלל לא ניתן היה לדון בבקשות לגופן).

על פי כתב האישום, היה נעזר עו"ד סבן בשירותיה של ורד אורדמן, תוך שהוא מסתייע בה בכל הנוגע למסמכים הנדרשים לקיום דיון (שימוע) בפני בעלה, ולעיתים היא אף הופיעה בפני בעלה בשמו של עו"ד צורי סבן, לאחר שבפני הנהגים אשר נדרשו להפקיד את רשיונם היא התחזתה כעורכת דינם.

במסגרת התחזותה של גב' ורד אורדמן לעורכת דין, היא טיפלה בעניינים משפטיים של נהגים רבים, ואף פעלה בשמם מול גורמים שיפוטיים כגון בתי משפט והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד). בין היתר, מפרט כתב האישום מקרה בו התחזתה גב' ורד אורדמן לעורכת דין במטרה להונות את לשכת נשיא המדינה, זייפה ניירות משרדיים רבים של עו"ד אחר, וניסתה לקבל במרמה חנינה מעת נשיא המדינה בעבור אחד מהנהגים אשר יצגה.

בתמורה להארכת מועד תוקף רישיונם של הנהגים על יד מר אורדמן, וטיפול בעניינים שונים על ידי הגב' אורדמן, קיבלו השניים כספי שוחד והלבנת הון בסך של 700 אלף שקלים, לרבות במזומן. קבלת הכספים לא דווחה לרשויות המס, לא שולם בגינם מס כדין, ובנוסף, נעשו פעולות על מנת להסוות את מקורם ואת זהות בעלי הזכויות בהם.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה להורות על חילוט רכושם של בני הזוג אורדמן ועו"ד סבן לפי חוק לאיסור הלבנת הון.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה