הליכוד 25 מנדטים, הרצוג לבני, 24 מנדטים, הבית היהודי 15 מנדטיםסקר שערכו עיתון "מעריב "סוף שבוע ואתר וואלה ביום רביעי, מצביע על עליה לליכוד. בנט המפלגה השלישית בגודלה. ליברמן צונח ל - 6 מנדטים.
50.2% חושבים שנתניהו מתאים יותר מהרצוג (25.2%)לכהן כראש הממשלה

סקר שערכו עיתון "מעריב" סוף שוב ואתר וואלה ונערך על ידי קבוצת TNS טלסקר בקרב מדגם מייצג של 600 נשאלים בגירים מכלל האוכלוסייה בישראל, מצביע על עליה קלה ללכיוד והרשימה השלישית בגודלה היא הבית היהודי בראשות נפתלי בנט ולה 15 מנדטים. גם העבודה וגם הבית היהודי אמורות לבחור רק בשבוע הבא את רשימותיהן לכנסת ה-20.
מפלגת כולנו בראשות משה כחלון צוברת על פי הסקר 10 מנדטים וזה עוד בטרם נודע על הצטרפותו הרשמית של אלוף במיל יואב גלנט לרשימה. יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, מצליח למלא אולמות בארץ באסיפות הבחירות שהוא מקיים, אבל בסקר ממשיכה מפלגתו לדשדש עם 9 מנדטים, לעומת 19 שהיו לו בכנסת היוצאת. 8 מנדטים, אחד פחות מלפיד,  מקבלת על פי הסקר יהדות התורה. סוגרות את הרשימה ישראל ביתנו, מרצ  וש"ס, המקבלות כל אחת  6 מנדטים. עבור ישראל ביתנו מדובר בהתרסקות של ממש, והיא משלמת ככל הנראה בסקרים את מחיר פרשת השחיתות האחרונה.

סקר מעריב וואלה
לעומת זאת נראה כי ש"ס מתחילה להתאושש מפרשת קלטת הרב עובדיה יוסף, שבה מתח פטרונה המנוח של המפלגה ביקורת נוקבת על אריה דרעי, יו"ר המפלגה. דרעי כזכור התפטר במהלך דרמטי מהכנסת ומראשות ש"ס, אך השבוע כבר השמיע רמיזות על שובו לחיים הפוליטיים. לעומת זאת, יריבו הפוליטי אלי ישי, שהקים לאחרונה את מפלגת העם איתנו, הנחשד בש"ס כמי שהדליף את הקלטת, מתרסק ואינו עובר את אחוז החסימה. 
 
הסקר בדק גם את מי לדעת הציבור מתאים יותר לכהן כראש ממשלה - בנימין נתניהו או יצחק הרצוג. כאן נתניהו כבר מוביל בהפרש ברור. 50.2% רואים בו את המועמד המתאים ביותר, לעומת 25.2% הסבורים שהרצוג מועמד מתאים יותר.
 
בנימין נתניהו
זאת ועוד: בסקר אחר שערכה אתמול חברת פאנלס פוליטיקס זוכה הליכוד בראשות נתניהו ב-24 מנדטים, לעומת 23 מנדטים למחנה הציוני. על פי הסקר, הבית היהודי זוכה ל-15 מנדטים ומפלגה ערבית מאוחדת תקבל 12 מנדטים. אחריהם יש עתיד עם 11 מנדטים, כחלון עם 9 מנדטים, וישראל ביתנו ויהדות התורה עם 7 מנדטים כל אחת. ש"ס ומרצ זוכות על פי הסקר ב-6 מנדטים, בעוד אלי ישי ורשימתו החדשה לא עוברים גם כאן את אחוז החסימה.

 

 

 

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה