ענף יצוא חדש: "נערת הפיתוי" מאשקלוןיונית ארזי, הואשמה בקשירת קשר לסחוט מיליונר צרפתי באילת, בית המשפט גזר עליה 6 חודשי על תנאי

 יונית ארזי, צעירה מאשקלון, שימשה על פי כתב האישום שהוגש נגדה לפני שנה בגין קשירת קשר לביצוע פשע כנערת פיתוי שגויסה על ידי העבריינים יעקב ישייב, אופיר לביא ושותפיהם על מנת לסחוט מיליונר צרפתי. 

סיפורים על נערות פיתוי שעבריינים הפעילו במטרה לסחוט אנשי עסקים עשירי, הופרחו מפעם לפעם בעיתונות אבל אף פעם לא נחשפו הבחורות בהן דובר. ככל הידוע, ארזי היא נערת הפיתוי הראשונה שנחשפת בשמה ותמונתה שהיא עצמה הפיצה בפייסבוק. "אני צריך אותך ... יש לי פה איזה מלכודת לעשות לאיזה מישהו, את תצאי פה עם איזה חבר למועדון, יתחיל איתך איזה צרפתי פה... תזרמי תזרמי, יזמין אותך אותך לבית למלון, איך שיגיע לבית למלון אני יכנס לבית, יגיד לו מה אתה מתחיל עם אשתי יא מניאק, וניקח סכום יפה". כך אמר יעקב (יאשה) ישייב - מי שהוגדר על ידי המשטרה כראש ארגון פשע -  ליונית ארזי צעירה בת 28 מאשקלון כשגייס אותה - יחד עם אופיר לביארובי מטטובואמנון אלייב - על מנת לסחוט כספית מיליונר צרפתי שמתגורר מפעם לפעם באילת.

כתב אישום שהוגש נגד הצעירה בגין קשירת קשר לביצוע פשע מגולל את תמלולי האזנות הסתר שביצעו חוקרי ימ"ר לכיש, בפיקודו של  סנ"צ יגאל קלימיאן. ההאזנות בוצעו במסגרת חקירת המשטרה נגד קבוצת העבריינים הזו והיא חשפה את מזימת הסחיטה שנרקמה בין החמישה. כך זה נשמע בהאזנות הסתר רגע אחרי שישייב סיפר לארזי על תוכניתו.   

יונית: יאללה נו...
ישייב: תצליחי לעשות עבודה יפה?
יונית: כן, איך הוא נראה, מכוער?
ישייב: ואללה אחד המיליונרים של אילת.
יונית: אוי ואבוי, אנחנו אוהבים אותו בגזרה.
ישייב: בהלוך ושוב שתי עשרים מיליון בחשבון...
יונית: יאללה נו."

בתום השיחה, תיאמו השניים מפגש ביניהם, ובמקביל, צירף ישייב את נאשמים מטטוב ואלייב למזימה ועדכן את מטטוב בטלפון בפרטיה: "נפלה עלינו העסקה של החיים שלנו". כמה דקות אחר כך, התקשר ישייב ללביא, אשר מלכתחילה הכיר בין ארזי לבין ישייב, ועדכן גם אותו בתוכנית הסחיטה.

לביא: מי? יש לי מישהי פגז, מה אתה גנוב?..יש לי מישהי פגז אחי.ישייב: "צריך איזה ילדה יפה שם בפרנוסה.. . אולי אני יביא את אזרעין (יונית) הזאת שתעשה חצי עבודה.

ישייב : ברטוחה (אחי ברוסית) הכל טוב, אני בא לדבר איתך מחר ברטוחה, נראה לי אנחנו הולכים לקחת..איך הוא..מליון שקל..אח שלי אתה לא מאמין איזה יפים המליון שקל כפרה עליהם.

לביא: יאללה מליון שקל עכשיו אני מבסוט מאד.

ישייב: מה זה מבסוט אח שלי, זה המליון שקל הזה הולך לשלוש צדדים, אני אתה ועוד צד.

לביא : יאללה נו זה סגור?

ישייב: מה זה סגור אח שלי, אני עכשיו שעה וחצי בפגישה כבר לא נבלע לי הרוק מסכומים שמה...

לביא: מה צריך..מה צריך אבל?

ישייב: אותנו בתור ה..כוח..ומוח את הצד השלישי..הצד השלישי הם ה..מדברים ומושכים את הכסף, ופיצ'יפו ופצ'פה, ואנחנו כרגיל הכוח.

לביא: טוב בסדר..."

בהמשך לכך, שוחחו אלייב וארזי על פרטי התכנית, ואלייב הציע כי יעשה קעקוע זמני על גופו עם תמונתה של ארזי, על מנת ליצור את הרושם שהוא "מטורף עליה", כחלק מתכנון ה"מלכודת" למיליונר.

ב – 21 בנובמבר 2013 שוחח ישייב עם ארזי ואמר לה שכמעט הכל מוכן, בתשעים אחוז. בהמשך עדכן ישייב את לביא כי הוא הולך לפגישה "בקשר לצרפת שמה", כשכוונתו לקורבן. באותו יום הודיע ישייב לארזי כי עליה להגיע לאילת ביום ראשון או שני, ביקש ממנה לקנות בגדים, "שתי הופעות יפות", ואמר שישלח לה כסף לשם כך.

בחלוף שלושה ימים שוחחו ישייב ולביא וישייב עדכן אותו כי הוא מבצע את התכנית עם ארזי באומרו: "אז דרך מי אני יכול לבנות? מאיפה יש לי עוד תחת יפה?" ו"היא צריכה להביא לנו פרנסה". על כך אמר לו לביא: "הבנתי, רעיון טוב, אלק אתה אין עליך באמא שלי."

בהמשך לכך, תיאם ישייב עם ארזי כי תגיע לאילת ב – 26 בנובמבר לצורך ביצוע המזימה והורה לה שמרגע שתצא לאילת עליה לכבות את הטלפונים שלה. ארזי השיבה בתגובה: "מה אתה אומר, מה נראה לך באמת, עד שהוא לא, עד שלא הוא לא אני יסגור איתו את זה כמו שצריך, אתה לא מכיר אותי, לא סתם קוראים לי נעמי כפית בן זונה."

בצהריי אותו יום שוחח ישייב שוב עם ארזי, אמר לה שהוא נמצא בתל אביב ושאל אותה איזה פרטי הלבשה תחתונה היא רוצה שיביא לה מהעסק של אחיו, וארזי פירטה את סוגי התחתונים וה"בייבידולים" שהיא רוצה.

כאמור, בסופו של דבר, לא הצליחו הנאשמים להוציא את תכניתם לפועל וארזי לא יצרה קשר עם המיליונר הצרפתי, אך ארבעתם הואשמו בקשירת קשר לביצוע פשע.

בית המשפט בראשות השופט חיים נחמיאס קיבל את הסדר הטיעון בין הצדדים והתחשב בכך שהנאשמת הייתה ללא עבר פלילי והיא מטפלת באמא בעלת נכות של 100% וגזר  על הנאשמת שהודתה בכתב האישום המתוקן חצי שנה מאסר על תנאי.

קרדיט אתר פוסטה

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה