225 אלף ₪ פיצוי לנער שנפצע מדלת לובי הבנייןנ', תלמיד תיכון מאשקלון שנפצע בתקופת מבצע "עופרת יצוקה" משברי זכוכית של דלת הלובי בבניין ברחוב אורט בו שהה באותה עת, יפוצה. כך עולה מהסכם פשרה בין ועד הבית וחברת הביטוח איילון המבטחת אותו ובין בא כוחו עו"ד אסף עוזרי ממשרד עורכי הדין מרקמן את טומשין

מכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בראשון לציון עולה כי ב-10 לינואר 2009, בזמן מבצע עופרת יצוקה, הנער נ,  אז בן 16 שהה עם חבריו בלובי על פי הוראות פיקוד העורף לשהות ובסמוך למקלט פתוח. כשביקש לצאת מהבניין דרך הדלת אחורית, התנפצה עליו דלת הזכוכית ושברי הזכוכית גרמו לחתכים עמוקים. הנער איבד את ההכרה ופונה על ידי שכן לבית חולים ברזילי באשקלון שם אובחנו קרעים בשרירי החזה, פציעה בגפיים העליונות ובפנים.

עו"ד אסף עוזרי

עו"ד עוזרי ממשרד עורכי הדין מרקמן את טומשין טען בכתב התביעה כי התאונה קרתה עקב רשלנות מצד ועד הבניין שלא דאג שהדלתות יהיו בטיחותיות ולא התקין זכוכיות מסוג שימנע פגיעה גם בעת התנפצותן. עוד נטען כי הוועד לא דאג לתחזוקה מתמדת של השטחים המשותפים בבניין, לא חזה מראש את הסכנה הצפויה וחילקה את כספי הוועד באופן שוועד סביר ונבון לא היה מחלק.

חברת הביטוח וועד הבניין טענו בין היתר בכתב ההגנה כי, הנער אשם בפציעתו כיוון שהשתולל או התפרע עם חבריו בלובי הבניין וכתוצאה מכך התנגש בדלת וגרם להתנפצות הזכוכית.

בבית חולים ברזילי לא הצליחו לחבר את שרירי החזה הקרועים, נותרה צלקת מכוערת ואובחנה פגיעה משמעותית בעצב החזה. בנוסף הנער, היום כבר איש צעיר בן 22 סובל מחוסר תחושה בחזה ויד ימין, ולעיתים קרובות כש'נתפס' לו החזה הוא מתקשה לנשום ולזוז.  הפגיעה אינה מאפשרת לו לבצע עבודות פיזיות. רופא מומחה קבע לו נכות לצמיתות בשיעור של 28 אחוזים בגין הפגיעה בחזה והצלקת המכוערת.

עו"ד עוזרי טען כי התובע סובל מחוסר בטחון, נמנע מללכת לים ומתקשה לפתח יחסים עם בנות גילו עקב הצלקת המכוערת, נמנעה ממנו האפשרות להתגייס ליחידה קרבית ולא יוכל לממש פוטנציאל ההשתכרות  כפי שיכול היה להשתכר  אלמלא התאונה.

מומחה הבטיחות שבדק את הדלת ושוחח עם חבריו של התובע  קבע כי בדלת הותקנה זכוכית לא בטיחותית בניגוד לתקנות הבטיחות ולתקן. הזכוכית הייתה רגילה ומועדת להתנפץ לחלקים גדולים, חדים ומסוכנים כפי שאכן קרה.

השופטת ד"ר איריס סורוקר נתנה תוקף של פסק דין להסכם הפשרה לפיה התובע יקבל פיצוי של 225 אלף ₪ וזאת מבלי  שהוועד וחברת הביטוח יכירו באחריותם לתאונה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה