חברת 'דן' זכתה במכרז להפעלת תחבורה ציבורית בעירלראשונה, חברת "אגד" לא תשמש כתחבורה ציבורית באשקלון. החברה הזוכה, תקים באשקלון בית ספר לנהיגה ומוסך תיקונים לאוטובוסים ותגדיל את מספר הנהגים מרביתם יהיו תושבי העיר

נציגי חברת 'דן תעבורה', שזכתה במכרז להפעלת תחבורה ציבורית באזור צפון הנגב הכולל את אשקלון, אשדוד, קריית גת והאזורים הסמוכים, החל ממרץ שנת 2016.

 החברה, שתבנה את משרדיה באשקלון בשלב הראשון, תקים בעיר גם בית ספר להכשרת נהגי אוטובוס חדשים, שישמש גם עבור השתלמויות ורענון לנהגים ותיקים. כיום, החברה שמפעילה את מערך התחבורה באשקלון מונה 280 נהגים, ובחברת 'דן' מעוניינים להגדיל את המספר, כדי לספק מענה רחב יותר לצרכי התושבים, על מנת שבשלב הסופי יעמוד מספר הנהגים על 400 בסך הכל. כמו כן, תקים החברה מוסך לאוטובוסים שיעסיק מכונאים ועובדים כלליים. בסך הכל, מדובר בכ-400 משרות חדשות, שאת מרביתם יאיישו תושבי אשקלון.

 ראש העיר "הפרויקט הזה נמצא בסדר עדיפות גבוה ואני מתכוון להוביל את זה יחד אתכם. מהרגע שאתם יוצאים מכאן ועד שהכל עובד, ללא תקלות. אני רוצה להודות לחבר המועצה, יורי ברנט, שמלווה את הפרויקט. העיר אשקלון עומדת בנקודת זינוק משמעותית מבחינות רבות וגם מבחינה תחבורתית. על פי החלטת הממשלה ישודרג המסוף המרכזי והתשתיות וזה צעד נוסף שישפר את השירות לתושב. החל מהיום תתקיים מידי חודש פגישת עדכון בסטטוס הפרויקט. מרגע זה אני לא רק ראש העיר, אלא העוזר שלכם".

 לדברי מנכ"ל חברת דן, שמואל רפאלי, עד מרץ 2016 יועסקו מאה העובדים הראשונים מאשקלון: "עברנו חבלי לידה קשים עם המטרונית בחיפה ואני מקווה שבאשקלון יהיה לנו קל יותר. הנושא הראשון שעומד לנגד עינינו הוא כח אדם. אנחנו רוצים להקים באשקלון שלוחה של בית ספר להכשרת נהגים. לשם כך נצטרך משרד לקליטת עובדים ומיונם, כיתת לימוד וחניה קבועה לשני אוטובוסים. בשלב מאוחר יותר יתקיים שלב ההכשרה הן לבעלי רישיון והן לכאלה בלי. אנחנו מבקשים להכשיר 400 נהגים בסך הכל ועוד 100 עובדים נוספים עד מרץ 2016 וניתן הזדמנות גם

 לאנשים בגילאי 45 ומעלה, פנסיונרים מהצבא או מהמשטרה או עובדים שנפלטו ממקומות עבודה. בנוסף, עד חודש יוני יהיה מנכ"ל לחברה שמקומו ייקבע באשקלון והוא יהיה בקשר ישיר ויוביל את הפרויקט. הוא גם זה שילמד את הצרכים המיוחדים של העיר, כולל שינויי מסלולי נסיעה,  גמישות לגבי שעות עבודה ועוד".

חברת "דן" זכתבה במכרז להפעלת הקווים הפנימיים באשקלון ובערים מדרום לאשקלון.

תגובת מנהל "אגד תעבורה" פרוספר וקנין, על הזוכים החדשים במכרז "תושבי אשקלון יהנו משיפור גדול בשרות ויזכו לאוטובוסים חדשים". אגד תמשיך להפעיל את הקווים הבינעירוניים לכיוון מזרח וצפון הארץ.

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה