נפל לבור ויקבל פיצוילאחר מאבק משפטי תושב אשקלון כבן 60 קיבל כ70 אלף שקלים' לאחר שנפל לבור במקום העבודה ונפגע בצלעות את האיש ייצג עו"ד איל כהן

 לפני כארבע שנים עבד תושב אשקלון, אז כבן 60 כמפיץ סחורה לפרויקטים בתחום הבניין. במסגרת עבודתו זו נהג האיש להגיע לאתרי בניה ברחבי הארץ, לפזר את הסחורה ולהמשיך ליעד הבא. בחודש יוני 2011, הגיע לפרויקט באזור השרון, נכנס למחסן עם ציוד בניין בו היה אמור לשים את הסחורה, באותה עת כשנכנס המחסן היה חשוך ונטול כל תאורה שתראה לו את דרכו. לפתע נפל לבור חשוף שהיה בחדר  ונפגע בצלעות.

עו"ד אייל כהן

 לאחר המקרה פונה האיש לבית החולים "מאיר " בכפר סבא שם אובחן כי הוא סובל משבר בצלעות. בעקבות הפגיעה נעדר מעבודתו כחודשיים וחצי שלאחריהם שב לפעילות. בצר לו לאחר המקרה פנה לעו"ד איל כהן ממשרד כהן-קריסי באשקלון, המתמחים בתביעות נזיקין בבקשה כי ישולם לו פיצוי לאור הנזק. באותו שלב ראשית פנה כהן לחברת הביטוח כמו גם לחברת הבניה האחראית על האתר, אך פניותיו נפלו על אוזניים ערלות, כאשר כל גורם מעביר את האחריות למשנהו ואיש לא מוכן לשאת בתוצאת הפגיעה. משכך הגיש תביעה כנגדם  "באופן קונקרטי מעשיה ו/או מחדליה של התובעת ו/או מי ממנהליה ו/או עובדיה ו/או שלוחיה ו/או מי מטעמה עולים כדי רשלנות", טען עו"ד כהן בתביעה. עוד נטען כי התובעת "לא דאגה לאחזקתו של המחסן ו/או לקיום סביבת עבודה בטוחה ..לא דאגה לתקינות פני השטח עליו מבקרים העובדים והוליכה את המקום כשהוא בלתי בטיחותי ע"י תאורה בלתי מספקת ו/או על ידי בור חשוף", דבר המהווה סכנה של ממש לבאי המקום בכלל ולתובע בפרט. לא דאגה לקיום משטח הליכה תקין ללא בורות".

בהסכם פשרה שנחתם בבית משפט השלום ברחובות וקיבל תוקף של פסק דין קיבל האיש 11 אלף שקלים מביטוח לאומי בגים היעדרו מהעבודה בנוסף לפיצוי של כ56 אלף שקלים ובסף הכל קרוב ל70 אלף שקלים בגין המקרה.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה