"אני רושמת פעם בחודשיים"רשות המסים קיימה מבצע ביקורת באשקלון והסביבה - כ-11% מתוך 165 עסקים לא רשמו הכנסות כדין; בבדיקה שנערכה אצל מתקין מזגנים נמצאו הכנסות לא רשומות בהיקף 100 אלף ש"ח

משה אשר. מנהל רשות המיסיםבבדיקה שנערכה אצל מתקין מזגנים באזור אשקלון נמצאו הכנסות לא רשומות בהיקף של 100 אלף ש"ח, התיק הועבר לטיפול מחלקת חקירות. אצל קבלן אינסטלציה נתפס צ’ק שקיבל מלקוח ללא רישום. הקבלן הסביר למבקרים כי מדובר בהחזר הלוואה שנתן לחבר. בבירור שערכו המבקרים עם הלקוח אצלו התבצעה העבודה, התברר כי זה צ’ק שניתן בעבור עבודה בביתו. קבלן לעבודות גבס לא רשם 10,000 ₪ שקיבל במזומן כמקדמה. לשאלת המבקרים מדוע לא הקפיד על רישום ההכנסות ענה "קיבלתי את הכסף באתר הבנייה והספרים שלי בבית".
הביקורת נערכה מבצע ביקורת לבדיקת רישום הכנסות כדין שנערך בשבוע שעבר באשקלון והסביבה. במסגרת המבצע נבדקו 165 עסקים בתחומי המסחר ומתן שירותים לרבות: קבלני שיפוצים, מסעדות, סוחרי מכוניות, מתווכים ועוד. מהביקורות עולה כי כ-11% מעסקים לא רשמו הכנסות כדין.

לאחר שבחודשים האחרונים נתגלו במסגרת מבצעי ביקורת ברחבי הארץ הכנסות לא רשומות של מאות אלפי שקלים בגני ילדים, גם הפעם בבדיקה שערכו המבקרים אצל גננות נמצאו הכנסות לא רשומות. באחד הגנים הסבירה הגננת את חוסר הרישום והסבירה למבקרים "אני רושמת פעם בחודשיים. בגן ילדים נוסף באזור, נמצאו הכנסות לא רשומות של 10,000 ₪, במקרה זה טענה הגננת "אני רושמת בדוח השנתי".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת (8110.2%)  ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה