כך ניסו לתפור תיק לראש העיר אשקלוןאיומים, הצתות, כתבות שליליות מוזמנות וגם ניסיון לגייס נערת פיתוי לצורך עלילת הטרדה מינית: כך מנסים אנשי עסקים וגם גופי פשע להדיח את ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני. "אתה רוצה שקט? תן לנו היתר". כך מפרסם האתר MAKO בכתבת תחקיר ששודרה על ידי הכתב, יוסי מזרחי, ביום שישי בערוץ 2

ויכוח פוליטי נוקב וסוער אפשר למצוא כמעט בכל מועצת עיר. גם רצון להחליף את ראש העיר אינו זר לאף אופוזיציה. אבל באשקלון כך נדמה הגבולות היטשטשו וכמעט הכול מותר. אתרי חדשות מטעם, קשרים עם עבריינים וניסיון לתפור תיק על הטרדה מינית הפכו ללגיטימיים כדי להפיל את ראש העיר איתמר שמעוני.

בשנתיים האחרונות עברה אשקלון לא מעט: מבצע צבאי אחד, חיסולי חשבונות של עבריינים ברחובות, ונבחר גם ראש עיר חדש, שמעוני. "מהרגע שאתה נבחר אתה מתחיל את המלחמה הזו", אמר שמעוני. "אבל הציבור לא טיפש, הוא רואה מתי יש רדיפה".

זמן קצר אחרי הבחירות נולד אתר אינטרנט חדשותי, שמנוהל על ידי פעיל אופוזיציה, ושם הפך ראש העיר לשק אגרוף, כשצריך וגם כשלא. "רצח בכוונה תחילה, אנס, כל מה שאתה לא רוצה כתוב שם, בענק", אומר שמעוני. "והסיבה לכך היא לנסות להפריע לי לעשות את מה שצריך לעשות בעיר".

אחד הכותבים באתר החדשות הוא חבר האופוזיציה שלמה כהן, ואחד מכותבי הטורים בו הוא דורון נקשרי, המקורב לכהן שתוקף בטוריו את ראש העיר, ומעורב גם במספר עסקים בעיר שקשורים בשמו של העבריין שלום דומרני.

 


הלחצים הכבדים ביותר המופעלים על שמעוני מגיעים מצידם של אנשי עסקים לגיטימיים ולא לגיטימיים. "הם למדו, הם באים חוקי, עושים חוזה שכירות, מגישים בקשות, הכל חוקי, אחר כך תתמודד", מתאר שמעוני. "כשאתה בא להתמודד מולם חוקית אתה מאוים. הם אומרים: 'אתה רוצה שקט? למה אתה צריך את כל הרעש הזה? רוצה שקט בחיים? תן לנו היתר'".

בני וקנין, שלמה כהן וד"ר ריקי שי מסרו בתגובה"אנו פועלים במסגרת חובתנו הציבורית, הערכית והמוסרית למען ציבור תושבי אשקלון בכללותו. כל ניסיון של מערכת חדשות 2 ו/או של כל גורם פוליטי ו/או אחר להטיל דופי במניעינו ו/או בפועלנו פסול, אינו ראוי וכמובן חוטא לאמת. אין לנו כל היכרות אישית ו/או ממשית עם אותם אנשים שלטענת חדשות 2 מעורבים בהפעלת המבנה וכל פועלנו היה להגשים את מטרת החוק".

איילון מכלוף מסר בתגובה: "מדובר בראש עיר שמתנהג כאחרון העבריינים וחושב שעיריית אשקלון היא העסק הפרטי שלו. לגבי הדברים שנאמרו בפגישתי עם ראש העיר, מדובר בתגובה לטענה של איתמר שמעוני כי מי שמונע את קבלת ההיתר למתקן החדש הם גורמי אכיפת החוק ולא העירייה שהוא בראשה. אין לי כל קשר לשלום דומרני, אני מכיר אותו בדיוק כמו שאני מכיר את איתמר שמעוני".

תגובת דורון נקשרי: "הביקורת שלי כלפי איתמר שמעוני החלה כשנתיים לפני בקשת רישיון העסק. אני מכיר את חברי האופוזיציה באשקלון בדיוק כפי שאני מכיר את ראש העיר איתמר שמעוני. בהתחלה אני הוא זה ששכר את הלופט ולאחר מכן שמעון ארג'ואן נכנס איתי כשותף. הקשר עמו הוא עסקי בלבד. הסיפור אודות הצנעת הקשר שלי למועדון ה-DLOFT אינו נכון".

תגובת פורטל אשקלון 10: "הקשר בין מערכת האתר לבין חברי האופוזיציה הוא קשר קורקטי בלבד, בדיוק כמו הקשר עם חברי המועצה האחרים. אין ולא היה שום קשר בין אתר אשקלון 10 ו/או החברה המחזיקה בו לבין איילון מכלוף".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה