מקדמים תעסוקת נשים לאחר פרישההפרויקט יצא לדרך במסגרת 'שולחן עגול' בהשתתפות גורמי מקצוע מהעירייה, ארגוני נשים ותושבות העיר. ראש העיר, איתמר שמעוני: "שילוב נשים בשוק התעסוקה, גם אחרי גיל פרישה, הינו חשוב ביותר ויש בו לתרום תרומה משמעותית לכלכלה ולשגשוג של העיר"

בשבוע שעבר התקיים באולם הישיבות בבניין העירייה 'שולחן עגול' בנושא קידום תעסוקת נשים לאחר פרישה במעמד חברת המועצה הממונה על קידום נשים, מיריי אלטיט, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, עו"ד תמר יוספי, נציגת ארגון ג'וינט, יהודית גליק, מנהלת מרכז אדווה, ברברה סבירסקי, מנחת הקורס 'תקציב מגדרי ברשויות המקומיות', שירה פנחס, מנהלת האשכול לקשיש באגף הרווחה, אריאלה סדון, נציגי חברת 'צומת לימודים' מטעם הג'וינט וגימלאית בכירה של שרות התעסוקה ומתנדבת ותיקה במועצת הנשים, ברכה תיאודורו.

קידום נשים בתעסוקה

 את הישיבה פתח בדברי ברכה, ראש העיר, איתמר שמעוני: "אני מאמין בתבונה ובעוצמה של נשים. שילוב נשים בשוק התעסוקה, גם אחרי גיל פרישה, הינו חשוב ביותר ויש בו לתרום תרומה משמעותית לכלכלה ולשגשוג של העיר. אנו פועלים במגוון דרכים כדי לקדם נושא זה, לרבות פתיחת צהרונים וקייטנות עד שעות מאוחרות. דבר המאפשר לנשים  ולאימהות לעבוד במשרות מלאות, לרכוש השכלה גבוהה, ובכך לממש את הפוטנציאל התעסוקתי שלהן".

 המפגש התקיים במסגרת הקורס 'תקציב מגדרי ברשויות המקומיות' שמתקיים בעיר, בשיתוף מרכז 'אדוה', והפרויקט לקידום תעסוקת נשים בגמלאות מהווה את אחד התוצרים שלו. במפגש נכחו גם חלק ממשתתפות הקורס, כרמלה עופרי, אורה לוי, מזל אביבי, יעל דיין, מרגלית שחר, שושנה כהן, ליזה זגורי, מאיה בן משה

 חברת המועצה והממונה על קידום נשים, מיריי אלטיט: "אני שמחה לראות את העשייה החשובה הזו. אני פועלת לשלב נשים בעוד מגוון דרכים, כדי להגדיל את היצע התעסוקה שלהן. לרבות במכללת ההורים בעיר, עליה אני שוקדת יחד עם פורום ההורים העירוני, וכן בצירוף מנחות לתוכנית חוסן בבתי הספר. ביחד נעשה ונצליח".

 יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, עו"ד תמר יוספי: "אני שמחה וגאה לראות את העשייה המגדרית הנהדרת שיש לנו בעיר, במגוון תחומים. אנו פועלות מתוך ראייה רחבה, ובשיתוף פעולה עם גורמים עירוניים וארציים כאחד. אחד הנושאים שאנו מקדמות הינו קידום נשים בתעסוקה ובמעגל העבודה. החל מהכנה למכרזים ולראיונות עבודה, מיתוג אישי, העשרת ארגז הכלים ועד פרויקט זה של תעסוקת נשים לאחר פרישה. זהו צורך ממשי של נשים רבות. אנו נעניק לנשים הללו הכוונה תעסוקתית כדי לממש את מלוא הפוטנציאל התעסוקתי שלהן, גם לאחר פרישה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה