תרמית הקרקעות הגדולה נחשפהרשות המיסים וחוקרי יחידה 433, עצרו הבוקר חמישה חשודים בהם שלושה עורכי דין מאשקלון

 להב 433 ורשות המסים חשפו תרמית בה נקנו שלא כדין קרקעות מסובסדות המיועדות למפוני גוש קטיף. 
במסגרת חקירה שמנהלת להב 433 יאל"כ בשיתוף פעולה עם  יחידת יהלום ברשות המסים, נעצרו הבוקר לחקירה חמישה חשודים, בהם שלושה עורכי דין ועוכבו חשודים נוספים בחשד לביצוע עבירות מרמה, הלבנת הון, שיבוש חקירה ועבירות מס בהקשר לקרקעות שנמכרו למפוני גוש קטיף בסבסוד המדינה.
על פי החשד, עורך דין מאזור הדרום בצוותא עם אחרים, רכשו במרמה מספר קרקעות אשר נמכרו למפונים מגוש קטיף בסבסוד ניכר של המדינה, תוך ביצוע עבירות קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, שיבוש הליכי חקירה, עבירות על פקודת מס הכנסה ועבירות על פי חוק מיסוי מקרקעין. על פי החשד, קשרו החשודים קשר עם מספר מפונים, תוך שהם מנצלים את מצוקתם הכלכלית והרגשית לצורך ביצוע העבירות המיוחסות להם.
במסגרת החקירה עד כה נגבו עדויות ונחקרו מספר מעורבים בחשד למעורבות בפרשה. הבוקר כאמור, עצרו היחידות לחקירה חמישה חשודים, בהם שלושה עורכי דין ושניים בעלי קשר עסקי עמם ועיכבה נוספים. במסגרת הפעילות הבוקר ערכו היחידות חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם של החשודים וכן תפסו רכוש וחשבונות בנק לצורך בקשת חילוט.
בהתאם להתפתחות החקירה יובאו חלק מהחשודים לדיון בבקשה להאריך את מעצרם היום בסמוך לשעה 14:30 בבימ״ש השלום בפתח תקווה. החקירה מלווה מראשיתה על ידי פרקליטות מחוז דרום(פלילי).
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה