אבטחה ניידת בגני הילדים ברחבי העירשתי ניידות, שיאוישו על ידי מאבטחים, יסיירו מידי יום בגנים ובכך יובילו את מהפכת האבטחה באשכולות גני הילדים

 

בשבוע שעבר אישר ראש העיר, איתמר שמעוני, את יציאתה לדרך של תוכנית אבטחה חדשה לגני הילדים, לפיה, באשכולות גנים (מעל שלושה גנים במיקום אחד) תתבצע אבטחה ניידת באמצעות מאבטחים רכובים, שיבצע ביקורים וסריקות בשטחי כלל הגנים בעיר. 

התפיסה החדשה נועדה לתת מענה לאשכולות הגנים שנמצאים כיום ללא אבטחה, על רקע החלטת המשרד לביטחון פנים משנת 2008, לפיה לא יתווספו מאבטחים בגני הילדים ברחבי הארץ וכי מספר המאבטחים הקיים לא ישתנה. המצב הנתון, בו קיימים 18 אשכולות, בהם 68 גנים, הצריך חשיבה מחודשת של הרשות ביחד עם המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל.

החל משנת הלימודים הקרובה, תתקיים, בנוסף למעגל האבטחה הקיים כגון מערכת אינטרקום ומצלמה פנימיים ולחצן מצוקה, אבטחה ניידת באמצעות שתי ניידות  אשר יאוישו על ידי שני מאבטחים חמושים בעלי סמכויות לאבטחת מוסדות חינוך. אנשי הביטחון יסיירו במספר רב יותר של גנים, כ- 50 גנים ביום, ויספקו תגובה (באמצעות לחצני מצוקה המקושרים למוקד האבטחה) לכל אירוע. היתרון בכוח שכזה הוא ביכולת תגובה מהירה בנוסף לעבודת הקב"טים הקיימים והגברת נוכחות של כוחות אבטחה בכל הגנים. 

ראש העיר, איתמר שמעוני: "בתפיסה החדשה אנחנו נותנים מענה מלא לגני הילדים, במיוחד לאור הצטרפותן של עשרות כיתות גן חדשות. במקרה של מצוקה תהיה תגובה מהירה יותר של הכוחות ובשורה התחתונה יותר ילדים יקבלו מענה ביטחוני שזו הייתה השאיפה שלנו. לצערי, המציאות הביטחונית באזורנו מחייבת אותנו לתת את הדעת לכל מקרה שייתכן ולתת את המענה ההולם, המקיף והאחראי ביותר למען ביטחונם של ילדינו".    

הקב"ט העירוני, יוסי גרינפלד: "אבטחת גני הילדים הינה משימה ראשונה במעלה וקודמת לכל מענה מול שלל האיומים. יישומה יבטיח נוכחות ומענה מהיר כשיצטרך".סופי חוטובלי 

יו"ר פורום ההורים העירוני, סופי חוטובלי: "אבטחת גני הילדים מהווה נדבך מרכזי וחשוב מאוד

במערך אבטחת מוסדות החינוך בעיר. מכאן שיישום התוכנית והוצאתה לפועל מהווה בשורה של>ממש להגברת תחושת הביטחון, תוך יצירת שילוב איכותי ומקצועי בין מרכיביו האנושיים והטכנולוגיים המלווים במערכת ניהול שליטה ובקרה. השינוי המרכזי יבוא לידי ביטוי ביכולת לתת מענה כולל לאבטחת גני הילדים באמצעות תפיסת אבטחה ניידת, סנכרון כל מרכיבי הביטחון עם מעגלי תגובה קצרים הנותנים תשובה טובה יותר מהמצב הקיים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה