מפקד מחוז דרום בפיקוד העורף, פורשאל"מ רועי בארי, מסיים את תפקידו לאחר כשנתיים, שבמהלכן הלך והתהדק שיתוף הפעולה בין הרשות לפיקוד העורף. ראש העיר, איתמר שמעוני: "מהרגע הראשון נכנסת לי ללב והשרת עליי ביטחון. תמיד אחרי שיחה איתך הדברים היו ברורים יותר"

 אתמול (שני) התקיים בלשכת ראש העיר, איתמר שמעוני, טקס פרידה ממפקד מחוז דרום בפיקוד העורף, אלוף משנה רועי בארי, שמסיים את תפקידו. בטקס השתתפו סגן ראש העיר והממונה על הביטחון, אפי מור, קב"ט העירייה, יוסי גרינפלד, הממונה על החירום, חיים מור יוסף, רע"נ אוכלוסייה בפיקוד העורף, רב סרן מזל בוכניק וקצינת רשויות בפיקוד העורף, סרן ליטל פרץ.

 אל"מ בארי שימש בתפקיד מאז שנת 2013 כשבאמצע השירות היה צורך להתמודד גם עם מבצע 'צוק איתן', במהלכו הלך והתהדק שיתוף הפעולה בין הרשות לפיקוד העורף, שבא לידי ביטוי ביוזמות הדדיות של שני הצדדים. בתקופת כהונתו של בארי נבחרה אשקלון להיות אחת מ-33 הערים הראשונות מבין 100 ערי חוסן בעולם. הבחירה באשקלון היא תוצאה של מאמץ אדיר, במשך שבע שנים של כל הגורמים בעיר ובפיקוד העורף, לעמוד מול האיום מרצועת עזה כולל הכנות לאסונות טבע כמו רעידות אדמה וצונאמי. את בארי יחליף אל"מ רונן דיגמי.

ראש העיר, איתמר שמעוני: "טבילת האש שלי במצב חירום כראש עיר הייתה איתך ובאותה תקופה נכנסת גם אתה לתפקיד. צר לי שאתה לא ממשיך בתפקידך, יצרנו קשרי עבודה משותפים, שהוכיחו את עצמם בזמנים לא פשוטים. מהרגע הראשון נכנסת לי ללב והשרת עליי ביטחון. תמיד אחרי שיחה איתך הדברים היו ברורים יותר. בשנתיים האחרונות עשינו מהפיכה בתחום הביטחון, כולל מיגון מוסדות חינוך, היערכות והצטיידות בזמן חירום ולך ולפיקוד העורף יש חלק לא מבוטל בכך. אני מקווה שמי שיכנס לנעליים שלך ייתן לנו את אותה תחושת בטחון. אני מאחל לך בהצלחה ומקווה שתבוא לבקר אצלנו בעיר בלי קשר לביטחון. יש לך פה אותי כחבר".

 אל"מ רועי בארי: "לא יכולתי לאחל לעצמי שותף טוב ומוצלח יותר ממך. זו הייתה שותפות אמיתית בה נוכחתי לראות את ההטמעה של המסרים של פיקוד העורף והכל בזכותכם. ללא ספק, בתחום שבו אני עסקתי אני בהחלט יכול להגיד שאשקלון יכולה להוות דוגמה לערים אחרות".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה