יורי ברנט? מי זהדעה אישית:
חבר מועצת העיר, פתח את הפה על מנכ"ל החברה הכלכלית, גלעד אורן. טוב הוא לא יצא מזה

פרשת גלעד אורן, מוצפת פעם אחר פעם בכל מיני הקשרים. התחיל בזה משה אטיאס, חבר מועצת העיר, שהחליט לתפוס כותרות וביקש הבהרות על מה שקורה בחכ"ל.
אטיאס אינו חבר אופוזיציה, הוא בקואליציה לפחות כל עוד הוא לא אמר אחרת, גם אם הוא וחברו לסיעה, יוסי כהן, יצאו מקבוצת הווטצאפ של חברי מועצת העיר.

יש לי הרגשה שמתעסקים יותר מידי בגופו של אדם ולא לגופו של עניין. עניינו של אורן הוא עניינו הפרטי בלבד. אבל חברי המועצה הפכו את זה לעניין ציבורי, כאילו כל אשקלון עלולה להתמוטט חלילה אם לא ימהרו לפתוח את הריצ'רץ' במכנסיהם. חברי מועצה נכבדים מה שיש לכל אחד בתוך מכנסיו שייך רק לו ואם ירצה לחשוף אותם לעיניי הציבור, יקום ויעשה זאת בעצמו. אבל לרדת לרמה כל כך נמוכה כאילו מדובר בצהובון הבריט SUN ממש הגזמתם.
אחרי סבב ההופעות של אטיאס ולהקתו, עם האצבע המאשימה כלפי אורן וכתוצאה מכך קיבל תביעה על הוצאת דיבה, לשון הרע או כל דבר אחר, העיר אטיאס גם את הדומם מבין חברי המועצה, יורי ברנט, שאת קולו לא שמעתי בישיבות מועצת העיר, לא שמעתי אותו מתקומם על החלטות מועצה שפגעו בציבור שגם בוחריו נפגעו מהם, לא אותו ולא את יו"ר הסיעה הגברת סופיה ביילין. אנשים אינטרסנטיים לכאורה אינם ראויים לרחמים של אף אחד, גם אם הם עורכי דין וחברי מועצת העיר. מר ברנט, תאר לך שבמקום אורן היית אתה בסיטואציה דומה? אין לך משפחה? אין לך ילדים? אין לך חברים?. למה צריך לדבר בכלל באופן פומבי על מעשיו הפרטיים של אדם כזה או אחר. מה בדיוק אתה מנסה להשיג שלא הצלחת להשיג בשנתיים שאתה מכהן במועצת העיר?. השתגעתם?.
למרות היותך עורך דין מצליח ובעל שם עולמי, עדיין זו לא הסיבה בגינה הגעת למועצת העיר. יקום אדוני ויביא את השגיו בפני הציבור כולו ובפני בוחריו בפרט. הרי אתם כמו דגים במים בכל ישיבה, אתם פשוט חסרי בושה ולא הייתי מקנא בך מר ברנט אם היית נתפס עם המכנסיים למטה ולמחרת מוצא את עצמך מככב בכל אמצעי התקשורת. מה היה קורה אדוני?. אין אדם שאין מאחוריו משהו שלא היה רוצה שהציבור ידע. תחשוב על זה מר ברנט לפני שגם אתה תמצא יום אחד את עצמך תלוי בעמודי החדשות. לא נעים אה?.
רוצה ישיבת דירקטוריון? בבקשה יכונס הדירקטוריון ויגיד את דברו בחר הישיבות ולא בפני הציבור הרחב. רוב הציבור לא רוצה לראות לא אותך ולא אף אחד אחר מובל לגרדום, בגין אשמה שלא הוכחה לעולם ועלולה להתברר רק בין כותלי בית המשפט ואם אתה עורך דין כל כך מצליח, אז בוודאי אתה יודע עד כמה קשה להוכיח את אשמתו של אדם במציאות, לא בפנטזיות ההזויות שאתם מעלים.
התקשורת אינה רשות שופטת ובטח לא מחוקקת אז מי שמך להיות גם זה וגם זה?. ראוי שיסגרו פיותהים של אנשים בנושאים אישיים שאינם קשורים לעצם מילוי התפקיד אותו הוא נושא. היה ראוי שאתה כדירקטור תבדוק את הוצאות החכ"ל ולא את קרביו של מנכ"ל החכ"ל. 
ישבתי כבר כדירקטור בחכ"ל, המנכ"ל היה חיים תורג'מן, למרות שהיו לי ויכוחים קשים ביותר עם מר תורג'מן, לא זוכר שאפילו פעם אחת העלתי נושא לדיון שקשור במה עושה תורג'מן, בשעות הפנאי. אבל אתם מחפשים דם ועלולים למצוא עצמכם מעורבים בתוך הדם הזה. אולי כדאי להזכיר לכם שאדם הוא אדם קודם כל וכך צריך להתייחס אליו. יש לך טענות על תפקודו של אדם מסויים? בבקשה יקום אדוני וישא דברו בפני חברי הדירקטוריון לפני שהוא פונה לתקשורת. 
קל מאוד לתקוף אדם שנמצא במצוקה כי הוא הופך להיות חלש, או אז מתעוררים הזאבים להמשיך ולטרוף את הפגר. מסתבר שמה שחשבתם שהפך לפגר הוא אדם שחי ובועט ואפילו נושך, כי כך עושה כל אדם שצריך להתגונן. מוטב היה לחברי המועצה להתעסק בעבודת החכ"ל ובמילוי תפקידם הציבורי ולא ברכילות מיותרת שלא תורמת כלום לתושבי העיר. מקווה שהבנת אדוני.
אדוני ראש העיר, איתמר שמעוני, אתה לא יכול להרשות לעצמך חברי מועצה שעל הנייר הם בקואליציה ומצד שני הם מביאים את הגועליציה לתוך הציבוריות המקומית. לא הייתי חושש לרגע, אם היית מתחיל להפגין את כישוריך כמנהיג על אותם חברי מועצה סוררים. ילכו לאופוזיציה, שלום שלום. הם לא יהנו יותר ממנעמי השלטון והם הרי יושבים וחיים מכך, הם והציבור שבחר בהם. נראה אותם באים בפני הציבור שבחר בהם ומקבלים ממנו מנדט על חוסר עשייה למענם. ישיבה בקואליציה יש לה מחיר ואם אטיאס וברנט, חושבים אחרת, יצאו לאופוזיציה ויפגינו את כישוריהם, אבל כל עוד יושבים בקואליציה הם מחוייבים ציבורית לעמוד מאחורי החלטות הרוב. זו הדמוקרטיה לטוב ולרע.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה