שובת הרעב מוחמד עלאן הועבר לבית החולים ברזילילאחר סירובם של רופאי בית החולים סורוקה להזינו בכפייה או להעניק לו טיפול בניגוד לרצונו, הועבר הבוקר (שני) האסיר הפלסטיני פעיל הג'יהאד לבית החולים ברזילי. העברתו התבצעה תחת תחת אבטחה כבדה, בפיקוח אישי של מנכ"ל משרד הבריאות ומנכ"ל מדא, ותחת תדרוך של ראש הממשלה. כתבתו של, תמיר סטיימן, ערוץ 2. צילום: ארכיון

פרסום ראשון של ערוץ 2: האסיר הפלסטיני פעיל הג'יהאד האסלאמי מוחמד עלא, ששובת רעב כבר 52 ימים, הועבר בשעות הבוקר המוקדמות (שני), מבית החולים סורוקה בו אושפז לבית החולים ברזילי באשקלון. ההעברה התבצעה לאחר שרופאי סורוקה לא הסכימו להזינו בכפייה, או להעניק לו טיפול בניגוד לרצונו.
מבצע המורכב להעברתו של עלאן התבצע תחת אבטחה כבדה, ובפיקוח אישי של מנכ"ל משרד הבריאות, ומנכ"ל מדא אלי בין, בשל רגישות הנושא ומצבו הבריאותי. דקות לפני היציאה לדרך תדרך ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את השניים טלפונית באופן אישי לקראת המהלך. 
הצעד הזה ננקט לאחר ששירות בתי הסוהר החליט להקים חדר מיון פנימי עבור האזירים הבטחוניים שובתי הרעב, על מנת למנוע את ההכרח להוציא אותם לטיפול בבתי חולים חיצוניים. חדר מיון כזה יעקוף את סירובם של רופאים בבמערכת הבריאות לבצע הזנה בכפייה, ויאפשר לרופאי השב"ס לבצע את הפעולה בתוך המערכת.
צעד זה הוחלט בפגישה בין ראש הממשלה נתניהו, השר לביטחון הפנים ארדן, סגן שר הבריאות ליצמן וגורמים בשב"ס ובפרקליטות.

ד"ר חזי לוי, מנהל בית החולים ברזילי

מבית החולים נמסר הבוקר: היום, עם שחר, הועבר האסיר שובת הרעב מבית החולים סורוקה למרכז הרפואי ברזילי. האסיר אושפז במחלקה לטיפול נמרץ כללי. האסיר יטופל על פי מצבו הרפואי ועל פי המתחייב מחוק זכויות החולה".

גורמי בטחון אמרו כי מחמד עלאן  בן ה-31 , תושב הכפר עינאבוס ליד שכם, חשוד בפעילות בארגון הג'יאהד האסלאמי והביע הזדהות עם רעיונות ארגון הטרור. לדברי גורמי הביטחון הוא נעצר ונכלא ב-2006 עד 2009  על רקע פעילותו לגיוס מחבלים מתאבדים וסיוע למבוקשים. בנובמבר 2014 הוא נעצר למעצר מנהלי על סמך מידע מודיעיני שהשב"כ אינו יכול לחשוף או שלא יוכל להיות מתורגם לכדי ראיה קבילה לבית משפט. צו המעצר המנהלי אושר לפני ימים אחדים על ידי בג"ץ, שדחה את עתירתו.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה