צפו: התעללו בשכניהם בכל דרך אפשרית ונעצרו ע"י השוטריםבסוף חודש יולי התקבלה תלונה במשטרת אשקלון שעניינה מטרד חמור לתושבי בניין ברחוב בן גוריון בעיר אשקלון. ועד הבניין התלונן וסיפר במשטרה כי ישנם מספר צעירים המתגוררים בקומה החמישית של הבניין בשכירות ובמשך תקופה ארוכה מתעללים בדיירי הבניין בכל דרך אפשרית. הוא סיפר כי השלושה גורמים בכוונה תחילה נזקים ברכוש המשותף, גונבים רכוש משותף ועוד. עוד סיפר כי הם השליכו ממרפסת ביתם מכל הבא ליד: תיתולים עם צואה, שקיות זבל, בקבוקים, קרטונים ועוד

  בשבוע שעבר (03.08) החליט מפקד יחידת השיטור העירוני של משטרת אשקלון לשים סוף להתעללות המתמשכת אותה עברו דיירי הבניין. ״בפעם הראשונה הגענו לבניין והבחנו בלא מעט פסולת בחניית הבניין. בתוך ערמת פסולת זיהינו מסמך השייך לבני זוג המתגוררים בבניין. בבדיקה שערכנו בתוך דירה בקומה החמישית זיהינו חלק מן הרכוש המשותף שנגנב מלובי הבניין״, מספר פקד עודד אדרי. בהמשך בעל הדירה השיב את העציץ למקומו וקיבל דו״ח מפקחי עיריית אשקלון של השיטור העירוני בגין השלכת פסולת. עוד באותו הלילה התקבלה תלונה במשטרת אשקלון שעניינה צעקות הנשמעות מאותה דירה וכן זריקת ביצים על רכבים. צוות של השיטור העירוני הגיע למקום ועיכב את בעל דירה בשל הקמת רעש ומטרד. בתום חקירתו הורחק מהבניין למשך 5 ימים.

יומיים מאוחר יותר, ביצעו שוטרי ופקחי יחידת השיטור העירוני פעילות סמויה בתוך בניין סמוך בכדי לתעד את מעשיהם של דיירי אותה דירה. במהלך הפעילות דיירי הבית נצפו  ע״י השוטרים כשהם שופכים חלב למרפסת שמתחתיהם ובהמשך גם אקונומיקה. בהמשך נצפו משליכים סיגריה דלוקה ושקית ניילון מהמרפסת בכוונה תחילה.  במקרה אחר נתפס אחד הדיירים יורק ללא כל סיבה הנראית לעין לעבר מצלמת האינטרקום של אחת הדירות.

מאוחר יותר באותו היום הגיעו שוטרים על מנת לוודא שהחשוד אכן שוהה בתנאי מעצר בית. כשהגיעו השוטרים לדירה התברר כי החשוד הפר את תנאי המעצר ולא נמצא בביתו. במהלך סריקות אותר החשוד וחברו בסמוך לבית הוריו בתוך רכב העומד באמצע הכביש ומהווה הפרעה לתנועה. השניים עוכבו לצורך בירור במקום ובגין הפרת מעצר בית. בהמשך התבקשה אשתו של החשוד אשר נהגה ברכב להזיז את הרכב בכדי להסיר את ההפרעה לתנועה ולגשת לשוטרים לצורך קבלת דו״ח תנועה לאחר שהזיזה את הרכב ניגשה לשוטרים החלה לצעוק ולקלל את השוטרים. בהמשך סירבה להזדהות בפני השוטרים והוזהרה מספר פעמים אך המשיך בשלה. בשלב זה היא עוכבה לתחנה אך סירבה שוב להתלוות לשוטרים. היא נעצרה והוכנסה ע״י השוטרים לתוך רכבם. אז המשיכה לקלל את השוטרים ואף לנסות להימלט מתוך הרכב ולחמוק מהמעצר. בשלב זה היא נאזקה ונלקחה לחקירה יחד עם בעלה וחברו. ילדיהם המשותפים הועברו לחזקת הסבתא.

בתום חקירתם, בשעות הבוקר של יום חמישי הורחקו האשה והחבר של בעלה מהבניין למשך 10 ימים ובעל הדירה הורחק ל-60 ימים עפ״י החלטת בימ״ש שלום באשקלון.

ביום שישי האחרון ביצעו שוטרי ופקחי יחידת השיטור העירוני ביקור נוסף בדירה. הצוות שמע את קולה של האשה אך זו סירבה לפתוח להם את הדלת. לאחר שפרצו את הדלת עצרו אותה בשנית. בתום חקירתה נכלאה ובמוצ״ש הורחקה מהבניין ע״י בימ״ש שלום באשקלון למשך 60 ימים. בימים אלו החקירה נמשכת במשטרת אשקלון ובהמשך ייתכן ויוגשו כנגדם כתבי אישום בגין מעשיהם.

״אנו נתקלים מדי יום בלא מעט תלונות על מטרדים שונים וסכסוך בין שכנים. הפעם הרגשתי כי מדובר במשהו גדול יותר וחריג יותר. ככל שהעמקנו את הפעילות הבנו עד כמה סבלו דיירי הבניין בלא כל סיבה הנראית לעין. אני מאמין כי פעילות זו תשיב את השקט לדיירי הבניין״, מציין פקד עודד אדרי מ׳ יחידת השיטור עירוני של משטרת אשקלון.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה