המנהלת החדשה של בית הספר לאמנויות, לשעברראש העיר, איתמר שמעוני, לאחר שיחה עם מנהלת המחוז המשרד החינוך, עמירה חיים, השעה את הגעתה של המנהלת החדשה, אביטל בנשלום מקיבוץ, שדה בוקר. על פי התקשיר, היא הייתה חייבת להיות בתוך תחום של 40 הקילומטרים מהעיר, מעבר לכך, ראש העיר יכול להטיל וטו על מינויה וכך עשה

הידיעה הבעלדית אתמול "באשקלון נט", בדבר מינויה של מנהלת חדשה לבית ספר לאמנויות, גרם לסערת רוחות בעיר. המנהלת החדשה של בית הספר לאמנויות, אביטל בנשלום, שמינויה אושר על ידי משרד החינוך גרה בקיבוץ שדה בוקר. מה שהיה אמור להיות שעה וארבעים דקות נסיעה כל יום הלוך ושוב. אולם מסתבר שעל פי התקשיר של משרד החינוך, היא יכולה לגור במרחק של 40 ק"מ מהיעד אותו היא אמורה לנהל. מאחר והמרחק גדול יותר יש בידי ראש העיר, להטיל וטו על המינוי.
ראש העיר, התבטא אתמול בפני מקורביו שהוא מעדיף שהמנהל או המנהלת החדשה יבואו מקרב המנהלים באשקלון. היום הסתבר שהמנהלת, כפי שפורסם באתר ynet, חתמה בעבר על עצומה הקוראת לסרבנות. הורים לילדים בבית הספר, הביעו התנגדות נחרצת לבואה של המנהלת ואמרו שיש מספיק מנהלות ומורים מצטיינים בעיר והמנהלת צריכה לבוא מתוכם.

דוד לוי, כתב כאן דרום, הביא את תגובת מנהלת בית הספר החדשה שככל הנראה לא תהיה בסופו של דבר.
"אני אדם ציוני וערכי", כך אומרת בתגובה ראשונה, אביטל בנשלום, המנהלת שהייתה אמורה להיות בבית הספר לאומנויות באשקלון",  את הדברים אמרה בנשלום בתגובה לקריאות לבטל את מינויה לתפקיד, בעקבות חתימה שלה על עצומה התומכת בסירוב לשירות צבאי בשטחים.
"אני מאוד מקווה שאשקלון ומשרד החינוך יידעו לעשות את הבחירה הפדגוגית המקצועית" אומרת בנשלום "בחרו בי כי אני הבן אדם המתאים לניהול בית הספר לאומנויות. אני אדם חינוכי, אני אדם עם רקע חזק בתחום האומנות ואני יכולה להביא את בית הספר להיות במקום הראשון בארץ. עשו כבר את בחירה ואני מקווה שדברים זרים לא ישפיעו על זה".
- מה היית אומרת להורים שמתנגדים למינוי שלך בשל החתימה על העצומה?
"אני רוצה להגיד שצריך לעשות הפרדה בין עמדות אישיות לבין עבודתי המקצועית אני אדם חינוכי, אני אדם ציוני וערכי ואני מקווה מאוד שכמו שקיבלתי את התמיכה ואת ההכרה ממשרד החינוך להוביל בית ספר מצטיין ובחרו בי כי אני מתאימה אליו, כך אני אקבל את הגיבוי המתאים מתושבי אשקלון". אומרת בנשלום. 
מוקדם יותר כתב ראש העירייה איתמר שמעוני בדף הפייסבוק שלו: "לא אסכים בשום אופן למינוי מנהלת לבית ספר באשקלון, שחתמה על עצומה הקוראת לחיילים וקצינים שלא לשרת בשטחים. אנו מחנכים את התלמידים שלנו לשרת את המדינה ומעודדים שירות צבאי משמעותי. מי שחושב אחרת, מקומו לא איתנו".
- ראש העירייה, איתמר שמעוני נשמע נחרץ. "אני מאוד מקווה שלא יתנו לשיקולים פוליטיים לעשות את עבודה מדובר בחינוך, מדובר בעתיד הילדים, מדובר בטובת בית הספר ואני מקווה שזה מה שיעמוד לנגד עיניו ולא שיקולים פוליטיים זרים" אמרה בנשלום.
יושבת ראש וועד ההורים בבית הספר, חברת המועצה, מיריי אלטיט אמרה "כרגע אין טעם בתגובה עד שלא נדע יותר פרטים". 
שוש בויטום
משרד החינוך בודק את הנושא, וכעת בוחנים את המינוי מחדש. בתגובה נמסר כי "טרם מונה באופן רשמי מנהל לבית הספר באשקלון".
עוד נודע שלתפקיד, מנהלת התיכון של בית הספר לאמנויות, מונתה, שושי בויטום.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה