לא נמצאו חריגות מסף החשיפה של המשרד להגנת הסביבהבדיקות קרינה שנעשו בבית הספר 'נאות אשקלון'. שתי בדיקות, שבוצעו בהפרש של ארבעה חודשים, שוללות הימצאות קרינה חריגה בבית הספר

כחלק מהיערכות ומוכנות מוסדות החינוך בעיר לשנת הלימודים תשע"ו, בוצעה בדיקת קרינה בבית הספר 'נאות אשקלון'. הבדיקה התבצעה על ידי חברה חיצונית, בתאריך 18.08.15, וממנה עולה כי במדידות קרינה בתחום ה-RF  (קרינה מאנטנות סלולריות) ובתחום ה- ELF (קרינה מכשירי חשמל) לא נמצאו חריגות מסף החשיפה שנקבע על ידי המשרד להגנת הסביבה.

 התוצאות הנ"ל זהות לתוצאות הבדיקה הקודמת, שבוצעה בבית הספר, בחודש אפריל האחרון, זאת בעקבות פניות של מספר הורים ובשיתוף יו"ר פורום ההורים. למרות שלא נמצאו חריגות בבדיקה זו הוחלט לבדוק את הנושא גם בעונת הקיץ, שכן מדובר בקרינה ממקור מתח החשמל, ובקיץ גדל השימוש במוצרי חשמל.

צילום: לייף סייבר, פתרונות קרינה

 ראש העיר, איתמר שמעוני: "אנו מקפידים על סביבת לימודים מיטבית עבור התלמידים, וכחלק מכך מבקרים ומפקחים על כל הגורמים העלולים לסכן את בריאותם".

 יו"ר פורום ההורים העירוני, סופי חוטובלי: "עם קבלת הפניה לפורום ההורים מקרב ההורים בבית הספר היא הועברה לבדיקה של הממונה על איכות הסביבה ומנהלת איכות הסביבה בעיריית אשקלון ובבדיקה של חברה שנשכרה לעניין זה נמצא שאין חריגה מהמותר. דוחות הבדיקה הועברו להורים הפונים. פורום ההורים מאחל לאוכלוסיית בית הספר שנת לימודים פורייה ובטוחה".

 

 

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה