סייעות גני הילדים באשקלון עברו הכשרה מזורזתבמסגרת ההכשרה נחשפו הסייעות לנהלים בגנים והן לקחו חלק בפאנל גננות וסייעות ותיקות שסייע להן ללמוד ממקור ראשון את דרכי ההתנהלות בגן ואת העבודה עם הגננת

 בימים ראשון ושני השבוע התקיימה השתלמות ל-200 סייעות גני הילדים שייכנסו השנה למערכת החינוך העירונית בעקבות 'רפורמת הסייעת השנייה'. אשקלון היא העיר הראשונה ברחבי הארץ בה התקיימה ההשתלמות במהלכה עברו הסייעות הכשרה מזורזת לקראת כניסתן לעבודה בגנים.

במסגרת ההשתלמות, שכללה גם מפגש עם ראש העיר, איתמר שמעוני וראש מינהל החינוך, אבי קמינסקי, נחשפו הסייעות לנהלים הקיימים בגנים, סדר היום, קוד אתי וקוד לבוש, השיח והשפה בגן הילדים, עבודת צוות והתנהלות מול הורים. כמו כן, התקיימו הרצאות בנושא חינוך לגיל הרך ותקשורת בגן ילדים. אחת הפעילויות כללה גם פאנל של גננות וסייעות ותיקות שהציגו תגובות למקרים שונים בגן. הפאנל סייע לסייעות לראות ממקור ראשון את דרכי ההתנהלות בגן ואת העבודה עם הגננת.

ראש העיר איתמר שמעוני בירך: "יחד עם הגננות, אתן היסודות של החינוך בגן הילדים. תפקיד הסייעות הוא חשוב מאוד בגן ולעתים הילדים נעזרים בסייעת לא פחות מהגננת. אתן דואגת לכל מחסורם ומהוות עזר לגננת. אני מאחל לכן המון הצלחה ואני גאה בכן וסומך עליכן שתעניקו את הסיוע הכי טוב לילדים שלנו".

מנהלת מחלקת גני הילדים, ליז כהן: "ההשתלמות העניקה לסייעות את כל הכלים בכדי לבצע את העבודה שלהן על הצד הטוב ביותר. מעמד הסייעות השתנה וכיום, הן מהוות דמות חינוכית  לכל דבר. הרגשתי את הרצון שלהן לדעת וללמוד כמה שיותר וכמובן לפתוח את שנת הלימודים וליישם את הדברים שלמדו. אני מאחלת לכולנו שנת לימודים מוצלחת ואנחנו כאן לשירותן כל העת".

מיד לאחר החגים, כ-40 סייעות יצאו לתוכנית לימודים שתימשך שנתיים בסופן תוענק להן תעודת 'סייעות גני ילדים' של מפעם, עיריית אשקלון ומשרד החינוך.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה