העציר שתקף ברח למשטרההקטטה אמש בבית החולים ברזילי, יצאה משליטה וכך גם המשטרה שבאה לעשות סדר. מפקד משטרת אשקלון, שמעון פורטל לאימו של העצור היהודי "תעופי מכאן".
אחד העצורים שתקף את אביו של העצור, נמלט מהמקום כאשר היה מוחזק על ידי שני שוטרים וטרם נעצר

מהומה קשה התרחשה אמש בבית החולים ברזילי בעיר. קבוצה של ערבים שבאה לבקר את, מוחמד עלאן, שהיה בחזקת אסיר עד לפני שבוע ומאושפץ עדיין במחלקה לטיפול נמרץ. הגיע סמוך לכניסה לחדרי טיפול נמרץ, המאבטח שעמד במקום ביקש מהם להכנס אחד אחד, כך על פי הוראות הכניסה לחדרי טיפול נמרץ.

הערבים החלו לצעוק במסדרונות כאשר חולים בטיפול נמרץ מורעים על ידי הצעקות. אדם שהיה שם בביקור אצל אחיו המאושפז במצב קשה בטיפול נמרץ העיר לנוכחים כי הם מפריעים את מנוחת החולים, בתגובה הערבי רץ אליו והלם בו באגרופו וגרם לו שטף דם בעין. למקום הוזעקה המשטרה "לקח להם חצי שעה עד 40 דקות להגיע לבית החולים" אומר האדם שהוכה. המשטרה הגיע למקום ועצרה כמה מהמתפרעים וביקשו שהאדם שהוכה יזהה את התוקף, הוא מיד זיה אותו, התוקף השתחרר מהאחיזה של השוטרים והקדם כדי לתקוף את האדם שהוכה על ידו. בנו של המותקף שהיה במקום ניסה לגונן על אביו וזינק על הערבי והשכיב אותו בריצפה. שניהם נעצרו על ידי המשטרה למרות שהיהודי ניסה לגונן על אביו. הערבי תוך כדי המהומה נמלט גם מהמשטרה ועד לרגע זה לא נמצא. "המשטרה התנהגה אלינו כאילו אנחנו מחבלים" אומר האב שהותקף "פיזרו עלינו גז פלפל. אשתי רצתה תשובות מפקד משטרת אשקלון, שמעון פורטל והוא ענה לה בחוצפה "תעופי מפה". הבן שלי עצור והמדינה צריכה להתבייש בהתנהגות שלה כלפי מי שעבר את מבצע "צוק איתן" כאילו הוא פרחח הוא בסך הכל בא להגן עלי", אומר האב.

היום הובאו העצורים להארכת מעצר בבית המשפט השלום באשקלון"
בשעות האחרונות הוארך מעצרם של ארבעה חשודים שנעצרו אמש בבית החולים ברזילי באשקלון בגין מעורבותם בקטטה.

הארבעה נעצרו ונחקרו במשטרת אשקלון לאחר שהתפרעו והפרו את הסדר הציבורי במקום תוך אלימות וגרימת נזק לציוד.

בית משפט השלום באשקלון החליט להאריך את מעצרם עד ליום א׳ הקרוב. חקירתם תימשך. קיים צו איסור פרסום על זהותו ושמו של אחד המעורבים שנעצרו ושמעצרו הוארך היום.

תגובת המשטרה

מבדיקה שנערכה עולה כי מרגע הדיווח שהתקבל במשטרה אודות הקטטה ועד להגעת השוטרים לתחום בית החולים עברו כ-5 דקות. יחד עם זאת, האירוע לא היה במקום אחד ספציפי אלא התפרס בכמה מוקדים בתוך בית החולים שטופלו ע״ המשטרה במדורג ובמקביל.

מרגע הגעת כוחות משטרת אשקלון למקום הפרידו השוטרים בין הצדדים ונעשה שימוש בגז פלפל לצורך הפסקת הקטטה וביצוע מעצרים כנגד מתפרעים אלימים. במקביל נעצרו חמישה מעורבים בקטטה והפרת הסדר הציבורי. משטרת מרחב לכיש תמשיך לנהוג באפס סובלנות כלפי אלימות מכל סוג שהיא ובכל מקום שהוא.
 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה