וועד ההורים העירוני, ישבית ביום שלישי את כיתות ב׳ בבית הספר רותם ללא הגבלת זמן47 הורים החליטו על הצעד בעקבות סגירת כיתה אחת מתוך ארבע, מה שגרם לכיתות צפופות של 38 ילדים בכיתה

 

במכתב שמופנה למנהל מינהל החינוך, אבי קמינסקי, לשר החינוך, נפתלי בנט והעתקים בתפוצה רחבה כולל לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כותבת יושבת ראש וועד ההורים העירוני, אביבית סימני, בעקבות עזיבת שישה תלמידים את בית הספר, החליטה העירייה לסגור כיתה אחת ובכך להגדיל את כמות התלמידים בכיתה ב׳. ההורים מתנגדים לכך ובשיתוף פעולה עם סימני, החליטו להשבית את הלימודים בכיתה עם פתיחת שנת הלימודים ביום שלישי, ללא הגבלת זמן. סימני: ״אין מצב שמערכת החינוך עם כל הססמאות סביבה תגיע לכמות של 38 תלמידים בעיתה אחת. אין סיכוי שילדים בגיל כזה יקלטו משהו וזה הגיל שבו הם צריכים להיות מרוכזים בלימודים״.

אביבית סימני

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה:

בשנה"ל תשע"ה למדו בשכבת ב' בבית ספר 'רותם' 121 תלמידים בארבע כיתות. במהלך השנה ובחופשה עזבו חמישה תלמידים וכיום עומד מספר התלמידים בשכבה על 116. הדבר גרר צמצום תקנים על ידי משרד החינוך ולא על ידי הרשות. עם זאת, בשל סגירת הכיתה וריבוי התלמידים, הוחלט על איגום משאבים לצורך מתן מענה הולם לתלמידי שכבה זו: תגבור שעות רוחב, הכנסת סייעת לכיתה כ-5 ש"ש (בת שירות) וחלוקת הכיתה לקבוצות קטנות בשיעורי הליבה. כמו כן, יתוגברו הכיתות בשעתיים פרטניות – נוסף על 5 שעות פרטניות של מחנכת הכיתה. בנקודת הזמן הנוכחית ובהלימה לשעות התקן של בית הספר יינתנו כ-13 שעות רוחב לכיתה.

לאור הדברים, החלטת ההורים לקיים הפגנה מיותרת, ועלולה לפגום באווירת החג הצפויה לנו עם פתיחת שנת הלימודים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה