אושר מינויה של מנהלת בית ספר אמנויות שתמכה בסירוב לשרת בשטחיםחרף איום ההורים להשבית את הלימודים, אישר משרד החינוך את מינויה של אביטל בנשלום, שחתמה על עצומה לפני 13 שנה והביעה תמיכה בחיילים המסרבים לשרת בשטחים. ראש העיר אשקלו,איתמר שמעוני: "עד שהיא לא חוזרת בה מהדברים, היא לא ראויה לנהל בית ספר בעירנו"

 משרד החינוך אישר היום (ראשון) את מינוייה של, אביטל בנשלום, למנהלת בית הספר לאומנויות באשקלון. המינוי גרר תגובות נזעמות מצד ההורים ומצד ראש העיר, איתמר שמעוני, מכיוון שבנשלום חתמה בעבר על עצומה הקוראת לחייליי וקציניי צה"ל לסרב לשרת בשטחים.

"עד שהיא לא חוזרת בה מהדברים שנאמרו על ידה וגם נכתבו על ידה, היא לא ראויה לנהל בית ספר בעירנו", אמר היום איתמר שמעוני, "בית הספר הזה מוציא מתוכו את מיטב הלוחמים, יש שם בנים שכולים והורים שכולים שבניהם נהרגו בשטחים, איך אפשר לקבל על הדעת שמנהלת שחתומה על עצומה שבא היא קוראת לסרב לשרת בשטחים, תנהל את בית הספר. אני מתפלא על משרד החינוך, על שר החינוך, על כל הפוליטיקאים, איפה הם ברגעים האלו?"

 בהודעה שפרסם שמעוני הוא הוסיף"אנחנו מכבדים את כל הדעות, יש לנו מורים ומנהלים מכל הקשת ממגוון הדעות. גם אם מנהלת היתה קוראת לסירוב פקודה של פינוי התנחלויות אין לה מקום אצלנו, זה משני הצדדים. אין פה שמאל וימין יש פה קריאה לסרבנות והדבר הזה חמור. נעשה הכל כדי למנוע בכל הדרכים החוקיות והמקובלות את מינוייה". 
המכתב עליו חתומה, אביטל בנשלום
המכתב עליו חתומה, אביטל בנשלום

הבוקר שיגרה הנהגת ההורים בבית הספר מכתב לשר החינוך, נפתלי בנט, בו איימו ההורים כי אם יאושר מינוייה של בנשלום, בכוונתם להשבית את תחילת הלימודים ללא הגבלת זמן. "הורי בית הספר מתנגדים בכל תוקף לאשר את המינוי של המורה שחתמה על עצומה שקוראת לחיילי צה"ל לעבור על החוק", נכתב בפנייה. עוד הוסיפו ההורים כי "ישנם לא מעט אנשי חינוך ראויים לא פחות לתפקיד, שמעולם לא קראו לאי ציות לחוק או לסרבנות. בית הספר שלנו הינו בית ספר ערכי. לא יעלה על הדעת שבראש בית הספר הזה תעמוד מי שמטיפה או תומכת בסרבנות".
סופי חוטובלי, יו"ר פורום ההורים העירוני ואמא לילדה שעולה השנה לכיתה ד' בבית הספר לאמנויות, אמרה ל"הארץ" כי ההורים שוקלים פנייה לבג"ץ בעניין. לדבריה, "אנחנו ממשיכים את המאבק ונשבית את כל בית הספר, מכיתה א' ועד י"ב בפתיחת שנת הלימודים".

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה