"זכותה של הילדה שכולם יידעו מי אבא שלה ומי אחיה"תושב אשקלון שביקש לאסור את פרסום שמו בתביעה שלו נגד אישה, שלטענתו גנבה ממנו זרע, נתקל בדחייה מצד השופט, עמית כהן, בבית המשפט השלום באשדוד. אבי הילדה, דרור אלוני, רואה חשבון מוכר מאשקלון

 "זכותה של הילדה שלי שכולם יידעו מי אבא שלה ומי אחיה ושהוא לא יוכל להסתיר אותה‭."‬ במילים אלו שכנעה תמרה פריירה (34)‬ מאשקלון את בית המשפט להתיר לפרסם את שם אבי בתה, גבר נשוי ואב לילדים.

השופט עמית כהן

 אכן, בדרך כלל בתי המשפט אוסרים לפרסם, כמעט באופן אוטומטי, כל הליך משפטי הקשור למערכות יחסים בין גברים לנשים ובמיוחד כשיש בתמונה ילדים, אבל דבריה של תמרה שכנעו את השופט עמית כהן מבית משפט השלום באשדוד לחשוב אחרת. אבי הילדה, דרור אלוני, רואה חשבון מוכר מאשקלון, נשוי ואב לשלושה מאשתו, ביקש לאסור לפרסם את דבר היותו אבי בתה של פריירה כדי לשמור על הפרטיות שלו, אך בקשתו נדחתה.

 אלוני הגיש תביעה נגד פריירה בגובה חצי מיליון שקל לבית משפט באשדוד בטענה כי היא גנבה ממנו זרע וכך נולדה נגד רצונו הילדה, שהיא כיום בת 8 חודשים. לטענת אלוני, פריירה נתנה לו להבין כי היא לא יכולה להיכנס להיריון.

 פריירה, גרושה ואם לשתי ילדות מנישואיה הראשונים, טוענת כי לאלוני ולה הייתה מערכת יחסים שנמשכה ארבע שנים, שהם אף נראו ביחד בציבור ולא הסתירו דבר. לטענתה, גם אשתו של אלוני והוריה וכן קרובי משפחה נוספים ידעו על מערכת היחסים ביניהם. לטענת פריירה, אלוני היה מודע לכך שהיא יכולה להיכנס להיריון, כי יש לה שתי ילדות וכי בעבר כבר ביצעה הפלה לבקשתו. כמו כן, לטענתה, בדיקת אבהות הוכיחה שהוא אבי הילדה. פריירה מאשימה את אלוני כי נטש אותה ושהוא מנסה להילחם בה באמצעות משאביו הכלכליים הרבים כדי שלא יצטרך לשלם לה מזונות והיא בינתיים מתמוטטת כלכלית. במקביל לתביעה שהגיש אלוני נגד פריירה הוא ביקש לאסור את פרסום הפרשה.

בהחלטה שנתן קבע השופט עמית: "אלוני לא שוקל את טובת בתו אלא את רצונו להסתיר את היותו אביה. אני סבור שטובתה של הילדה היא שהיא תדע מי אביה‭."‬ כמו כן, נקבע כי לילדיו של אלוני מאשתו לא ייגרם נזק אם יידעו שיש להם אחות. בית המשפט גם דחה את הטענה כי הפרסום שאלוני הוא אבי בתה של פריירה פוגע בפרטיותו וקבע כי מערכת היחסים בינו לבין פריירה לא הייתה סוד. בית המשפט גם חייב את אלוני בהוצאות משפט.

 השופט אמר כי הדיון בתביעה יתנהל בדלתיים פתוחות, ושאם יתעורר במהלך הדיונים צורך לשמוע משהו בדלתיים סגורות או לאסור פרסום פרט מסוים, הצדדים רשאים להגיש בקשה.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה