תוכנית 'חוסן חינוך' - כחלק מהתרבות הבית ספריתאנשי חינוך באשקלון נפגשו אתמול למפגש בנושא תוכנית 'חוסן חינוך' והפעלתה בבתי הספר ברחבי העיר

אתמול (ראשון) התקיים במלון 'הולידיי אין' מפגש בנושא תוכנית 'חוסן חינוך' והפעלתה בבתי הספר בעיר, במעמד ראש העיר, איתמר שמעוני, ראש מינהל חינוך ותנו"ס, אבי קמינסקי, מנהל אגף החינוך, יצחק בריגה, מנהלת מחלקת בתי ספר יסודיים, דניאלה כהן, מנהלת גני הילדים, ליז כהן, מנהלת המחלקה לרווחה חינוכית, עדנה אברהמי, מנהלי בתי ספר, מפקחים ויועצים פסיכולוגיים.

 המפגש התקיים במטרה להטמיע את התוכנית במערכת החינוך העירונית, כחלק מהתרבות הבית ספרית, והוא כלל הרצאות בנושא מפי יועצים בכירים בתחום ושפך אור על הפעלת התוכנית בבתי הספר בעיר.

 בשנת 2008 נבחרה אשקלון להוביל את תוכנית 'חוסן חינוך' כפיילוט ארצי, בשיתוף עיריית אשקלון, מרכז חוסן ע"ש האריס ומשרד החינוך, בכל גני הילדים בעיר, בתי הספר והתיכונים. מדובר בתוכנית מניעתית המקנה לתלמידים כלים להתמודדות עם מצבי לחץ בשגרה ובחירום. תוצאות מחקר השוואתי שנערך בקרב תלמידים שהשתתפו בתוכנית וכאלו שלא, הוכיח כי התוכנית חיזקה את המסוגלות שלהם להתמודד עם משברים ולחזור מהר יותר לשגרה. לפיכך, הוטמעה התוכנית במוסדות חינוך ברחבי הארץ.  

 לפני כחודשיים הושקה בעיר ולראשונה בארץ, התוכנית המקבילה, 'הורים לומדים חוסן'. כחלק מהתכנית יוכשרו בשלב הראשון, על ידי מנחה מטעם מרכז חוסן כ-20 מדריכות הורים, כולן אימהות תושבות אשקלון, שיקבלו גם הן כלים להתמודדות עם מצבי חירום ולחץ ובהמשך יעבירו הרצאות בבתי הספר.

 ראש העיר, איתמר שמעוני: "אני מרגיש ביטחון כשאני רואה את היערכות ומוכנות מערכת החינוך העירונית לשעת חירום. בכך למעשה אנו בונים את החוסן של העורף בעיר לקראת המערכה הבאה, שנקווה שלא תהיה. אנחנו צריכים לקחת את התוכנית הזאת ולהטמיע אותה בצורה המקצועית ביותר במערכת החינוך העירונית כי ילדים שלנו כי הם החוסן שלנו בעיר".

 

 

 

 

 

 

ראש מינהל חינוך ותנו"ס, אבי קמינסקי: "הנושא המרכזי שלנו הוא להבין איך אנו פועלים בשעת חירום ואת זה להעביר לתלמידים. לאחרונה פתחנו השתלמות כזו גם להורים ואני שמח לראות את ההיענות שלהם לתוכנית. אני מאחל לכל השותפים בהצלחה רבה".

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה