בית הדין הרבני: הבנות יגורו עם אימא, האח עם האבבמסגרת מאבק משמורת טענה אישה שהגרוש שלה מסית את הילדים נגדה, והוא התעקש מנגד שהיא אם לא כשירה. הדיינים החליטו להפריד בין הילדים.כך פירסם עו"ד, אריאל אדלר באתר ynet

 מאבק משמורת כאוב וסבוך בין בני זוג שהתגרשו הסתיים לאחרונה בפתרון "חלוקה" של הדיינים בבית הדין הרבני האזורי באשקלון: בהתאם להמלצות הגורמים המקצועיים' החליטו הדיינים כי הבן בן ה-16 יגור עם אביו, ואילו אחיותיו בנות ה-9 ו-5 יישארו עם אמן.
עו"ד אריאל אדלר

 בני הזוג התחתנו ב-1997 והתגרשו בתחילת 2013. האישה תבעה משמורת מלאה על שלושת הילדים בטענה שהבעל מסית אותם נגדה. מנגד דרש הבעל משמורת מלאה בטענה שגרושתו סובלת מאי שפיות וחוסר מסוגלות הורית.

 באוגוסט 2013 החליט בית הדין הרבני לאמץ זמנית את המלצת מכון "מרחבים" – שבדק את "מסוגלוּת ההורים" לעניין המשמורת – ולפיה הבן יהיה במשמורת האב ואילו שתי הבנות תהיינה במשמורת האם. בנוסף נקבעו הסדרי ראייה.

אב בית הדין, הרב אהרן כץ, והדיינים הרב ישי בוכריס והרב אליהו אריאל אדרי, שטחו בפסק דינם את השתלשלות ההליכים בתיק אותו תיארו כ"כאוב, ארוך ומייגע". הם ציינו שהשיקול המכריע בענייני משמורת הוא טובת הילד מכל הבחינות – גשמית, רוחנית וחינוכית. "טובת הקטינים ולא טובת ההורים", הדגישו.

 בהתאם לתסקיר שירותי הרווחה, התרשמו הדיינים כי עדיף שהבנות יחיו עם אמן, בעוד אחיהן קשור יותר לאביו וטוב לו איתו, מה גם שבאזור שבו מתגורר האב יש לבן חברים והוא מתפתח יפה בבית הספר. הדיינים הוסיפו כי בהיותו מעל גיל 13, על פי ההלכה היהודית (אם כי בניגוד לחוק) הבן כבר נחשב בוגר, ויכול לגור היכן שירצה.

 עוד הובהר כי מאחר שהקשר בין האם לבנה מתחדש והולך, ייקבעו בהמשך הדרך הסדרי ראייה שבהם האם ושתי הבנות והבן יתראו אחת לשבוע, ובאותה הזדמנות יוכל גם האב לפגוש את בנותיו.

 פסק הדין נחתם במילים כדורבנות. הדיינים המליצו לשני הצדדים "להכיר בעובדה שכל צד עושה את המיטב עבור הילדים המשותפים ורוצה רק בטובתם. מכיוון שללא ספק טובת הילדים לעיניהם, הרי שעליהם להוציא את הילדים לגמרי מהסכסוכים שביניהם, דבר שגורם צער ונזק נפשי לילדים המשותפים. מה טוב אם יחדלו מלחשוד זה בזה ולנקום זה בזה כפי שנהגו עד כה, ואז ללא ספק ייחסך מכל הצדדים הנוגעים בדבר עגמת נפש, כסף ונזקים נפשיים"/

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה