המלון נסגר ל"שדרוג" - והפך לאכסנייה לעובדים זריםרשת מלונות "דן" הודיעה כבר לפני שנה על סגירת המלון באשקלון לתיירים כדי לשדרג אותו. עם זאת, ל-ynet נודע שמאות עובדים סינים שבונים את נמל אשדוד מתאכסנים שם ומשלמים שכירות. העירייה פועלת להוציא צו סגירה. כך מפרסם, מתן צורי, באתר ynet

 האם מלון גני דן באשקלון הפך לאכסניה עבור מאות עובדים זרים הבונים את נמל אשדוד? כך לפחות סבורים בעיריית אשקלון, ואנשיה כבר הודיעו שיוציא צו למלון צו סגירה כיוון שהדבר מנוגד להוראות רישיון העסק של המלון. 

ל-ynet נודע כי לפני כשנה הודיעה רשת מלונות דן לעיריית אשקלון כי היא מנסה לסגור את המלון לתיירים כדי לשדרג אותו. העירייה הביעה נכונות לסייע לקדם את התהליך כדי שהמלון ישוב לפעול במתכונתו המקורית, ויקדם את התיירות בעיר. אולם בימים האחרונים הגיע לעירייה מידע ולפיו המלון שכביכול סגור, פועל בצורה לא חוקית וחדריו מושכרים לעובדים סינים.

גני דן. הפרה של הרישיון?

 נציג מנהל רישוי העסקים מעיריית אשקלון כתב דו"ח שבו קבע: "במקום לא היה כל נציג מטעם חברת מלונות דן, למעט שומר בכניסה. בלובי פגשתי עובד חברה שבונה את הנמל באשדוד, שעובדיה מסין. הם הגיעו לאשקלון ביום שישי האחרון. הם אינם עובדים חדשים בארץ, ועד עתה התגוררו ברובם במלון באשדוד. במלון משתכנים כ-600 מהם, שניים בכל חדר. לחלקם הגדול כלי רכב משלהם ואפשר לראות את חניית המלון מלאה בהם. הם מקבלים את כל הציוד הנדרש החל מבגדי עבודה מהמעסיק, דואגים בעצמם לניקיון חדריהם אך המלון אחראי על ניקיון השטחים הציבוריים".

 הנציג אף ציין כי כשהסביר כי הגיע מטעם עיריית אשקלון, נשאל על פינוי האשפה. "הסברתי שהמלון היה סגור זמן רב ואף גורם מהמלון לא פנה לעירייה בצורה מסודרת. לסיכום, בשלב זה, הפעילות אינה פעילות מלונאית רגילה אלא פעילות מגורים".

 בעקבות המידע, כתב ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני למנכ"ל רשת מלונות דן, רפי שדה, "להימנע מצעדים שכאלה. בכל שאלה הנוגעת לפעילות המותרת ניתן לפנות למחלקת רישוי עסקים בעירייה. מאז הפסקת פעילות המלון בעיר, חלו באשקלון שינויים רבים, בדגש על תחום הבילוי, התיירות, הפנאי והנופש בעיר. פנינו לעתיד טוב יותר".  

 במכתב תגובה מרשת מלונות דן לעירייה אשקלון נמסר: "איננו יודעים מי מספק לכם מידע לגבינו ומדוע סבורים כי בכוונתנו לפעול בניגוד להוראות רישיון העסק של המלון. הרינו להניח את דעתך כי אנו חברה שומרת חוק ובכוונתנו להמשיך בדרך זו ואין לנו כל כוונה לעמוד נגד רישיון העסק".

בכוונת עיריית אשקלון, כאמור, להוציא צו סגירה ולפתוח בהליכים פליליים נגד הרשת. ראש העירייה מסר: "כבר לפני חודש הגיע אלינו מידע על כוונה של רשת מלונות 'דן' לשכן עובדים זרים במלון 'גני דן'. מיד עם קבלת המידע הזה פניתי למנכ"ל הרשת, והזהרתי מפני נקיטת צעד שכזה שעלול להוביל לשלילת רישיון העסק של המלון". הוא ציין שאם יתברר שהמלון הפך לאכסניה למאות עובדים זרים הבונים את נמל אשדוד, "נפעל בכל האמצעים להביא לסגירתו המיידית".

 ברשת מלונות דן סירבו להגיב.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה