הסערה שגרמה פרשת עצי האשוח יצאה מפרופורציות וככל הנראה גם לא הובנהאין ספק שהתגובות על מכירת עצי האשוח באשקלון, יצאה מכלל שליטה וככל הנראה גם לא הובנה כראוי. זו ההבהרה

הסיפור המרכזי של הבוקר על מכירת עצי האשוח יצאה לגמרי מהפרופורציות והכתבה נועדה להבהיר לכל המוכרים את עצי האשוח, שלא יעשו זאת בפרהסיה אלא בתוך העסק.
כל אחד הבין מכך משהו אחר ולכן באה ההבהרה. לא הרב, יעקב אביטן ולא ראש העיר, איתמר שמעוני, אמרו שיש איסור על מכירת העצים לכל מי שרוצה בכך. אולם האוהל שהוצב באיזור בו הייתה חוות הסוסים, הוקם ללא רישיון וללא היתר אינו חוקי וגם במשטרה הבהירו זאת. לכן עובדי העירייה בעצמם עם כלי רכב עירוניים, יעזרו לפרק את האוהל ולהעביר אותו אחרי סיום יוםהעבודה, לאיזור המסחרי הסמוך "לשופרסל דיל" יחד עם העצים וכל הסממנים של החג.

יחד עם זאת הובהר לבעלי העסק שהצבת סחורה על המדרכות אינה חוקית ואין כוונה לוותר או שלא לאכוף את החוק.
מכאן ועד התגובות שחלקם גובלים בהשמצות חסרות שחר, תוך התעלמות מהעבירות על החוק שבוצעו, אינם ראויות אפילו לעלות על הכתב.
שמעוני: אין כוונה לפגוע ביוצאי חבר העמים
ראש העיר, איתמר שמעוני, מבהיר: "אין ולא הייתה שום כוונה לפגוע ביוצאי חבר העמים בשום שלב. זכותם למכור את סממני החג בתוך העסק שלהם. לגבי האוהל הוא נמצא במקום שאינו מיועד לכך והוריתי לעובדי הפיקוח  לסייע להם להעביר אותו למרכז המסחרי הקרוב למקום בו הם נמצאים, הם הסכימו וכאן באה לסיומה הפרשה שמראש לא הייתה צריכה להיוולד. חג שמח".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה