"מעשה חמור ביותר של ניצול מיני של נערה"בית הדין הרבני באשקלון אמר את דברו לגבר בן 72 שטען, כי קידש בחורה צעירה ועשה זאת במהלך מסיבה וסירב לתת לה גט

 בית הדין הרבני באשקלון התיר לפני כחודש לצעירה בת 22, לשאת את בחיר ליבה, אף שגבר בן 72 טען כי הוא נישא לה במסיבת חברים,משום שלא רצה שהיא תתחברלאנשים שאינם הגונים. וגם משום החשש שהיא "תידרדר לקשר עם ערבים". הדיינים אף חרגו מהקביעה ההלכתית לפיה היא תיאלץ להמתין שלושה חודשים מאז הגירושים כדי להינשא בשנית, ונימקו את פסיקתם "ביטול החתונה במועד שנקבע יגרום הלבנת פנים", כלשונם, משום שהצעירה כבר קבעה את חתונתה עם בחיר לבה ונשלחו הזמנות לחבריהם.

האישה, עלתה ממרוקו, הגיעה לבית הדין על מנת לקבל אישור יהדות ורווקות לפני חתונתה. אולם, לאחר שבית-הדין אישר את יהדותה ורווקותה, הגיע הגבר בן ה -72 וטען בפני הדיינים שהוא קידש אותה במסיבת חברים לפני עדים. הצעירה הכחישה את דבריו ואמרה שלא קיבלה טבעת במסיבה, אלא רק כשעמדו להיכנס למכונית, בתור מתנה ולא לפני עדים.

במהלך בירור שערכו הדיינים התגלה כי הצעירה התגוררה אצל הגבר במשך שלוש שנים, ובמהלכן קיימו עמה יחסי מין. בית הדין הרבני" "מעשה חמור ביותר של ניצול מיני של נערה תמימה, תמורת התמיכה שתמך בה לדבריו, ובכך בוודאי גרם לה נזק נפשי". בהמשך הליך הבירור, עד אחד מטעם הגבר טען בפני הדיינים שחברו אכן העניק לצעירה טבעת וקידש אותה. בתגובה, דרש בין הדין מהאיש שייתן לה גט כדי שתוכל להינשא, אך הוא סירב בטענה שבאמצעות הקשר שלו איתה הוא שומר עליה מנישואין לא רצויים.

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה