מסוג האנשים מהם בנויים ראשי ממשלהאלי אלעזרא, הוא אייקון ישראלי ובעיקר אשקלוני. ההרצאה שלו אתמול בקתדרה שבמכללת אשקלון, זכתה אתמול להכיר אדם שהוא לא רק איש עסקים מצליח אלא בעיקר איש צנוע והיותר חשוב עם ישראל מפסיד אותו שהוא לא בפוליטיקה

 אין שום הגזמה בכותרת וצריך לזכור מהיכן הגיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו. אתמול מי שלא היה, גם לא היה מקום, באולם הקתדרה שבמכללת אשקלון, הפסיד את הרצאתו המרתקת של, אלי אלעזרא, שנמשכה כמעט שעתיים ללא הפסקת קפה, של אחד האנשים המוכשרים ביותר, אם לא ה..., שיצרה העיר אשקלון מבין בניה.
אלעזרא, הוא רטוריקן בחסד והיכולת הזו לרתק קהל לפרק זמן כל כך ממושך לכסאות, מביא אותך מצד אחד לומר, הפסד של המדינה שהוא לא בין מוביליה. מצד שני הוא הכי לא פוליטיקאי שיש, למרות שבעסקים יש הרבה פוליטיקה והרבה פוליטיקאים, אצל אלעזרא זה לא מורגש.

היו גם פוליטיקאים בעבר (פרופסור שטרית) והיה גם מפכ"ל המשטרה (לשעבר) יוחנן דנינו וכמובן מנכ"ל המכללה ד"ר, פנחס חליווה אבל לדנינו וחליווה יש דברים משותפים עם אלעזרא, הם באו מעתיקות וגדלו בה ולא רק הם ואלעזרא לא שכח והזכיר את שמותיהם אחד אחד ובתורו, על פעילותו הציבורית שהייתה המוטו בחייהם של הצעירים של עתיקות אז ומהם יצאה לא רק תורה אלא גם ראש עיר צעיר בן 28, אלי דיין.  מכאן אלי אלעזרא, התחיל את הרצאתו כדי להוכיח שיצאו מהמקום שלא נחשב צפונבוני בעיניי התושבים שאפשר גם אחרת.
אלי אלעזרא, יכול וצריך להיות המסבירן של אשקלון בכל מפגשיו עם שועי עולם העסקים. אין לי בכלל ספק שהוא אכן מייצג את העיר לא פחות מאשר את עסקיו. 
לפעמים עולה המחשבה מתי הוא יכנס לפוליטיקה, אבל נכון להיום ואולי גם לעתיד, הסיכויים לכך קלושים ואשקלון צריכה להתגאות שיש אנשים כמוהו בעיר שהעדיפו את עירם על פני כל מקום אחר בגלובוס. מתי מחלקים את תואר "יקיר אשקלון"?
המשך ההרצאה על אף היותה עסקית לחלוטין, נותרה בה הזוית האשקלון לכל אורכה, גם כאשר רכש את החברות אפרידר, אלבר והכשרה ביטוח, הוא הזכיר את אלה שסייעו לו וחוץ ממנהלי בנק לאומי, כל הייתר שלצידו נותרו אשקלונים, אבל כדי לא לקפח אף אחד לא נזכיר את אותם אנשים שהוא הזכיר.
ותודה לעו"ד דב גלבוע, מקים הקתדרה שנמשכת כבר 7 אנשים, שגרם גם לי להגיע ולשמוע אדם מיוחד במינו וכל פעם מחדש גם לי דברים. מתי יוצא הספר?.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה