אפשר להתחיל התכנית אושרה11,500 דירות יבנו בצפון אשקלון. במתחם יבנו בניינים גבוהים בני 14-16 קומות. בנוסף כוללת התוכנית אזור תעסוקה ומסחר בהיקף של מיליון מ"ר בנוי

 הוועדה למתחמים מועדפים לדיור שבמשרד האוצר (ותמ"ל) אישרה ביום שני שעבר את התכנית למתן תוקף את תוכניתה של רשות מקרקעי ישראל לבניית 11,500 דירות בצפון-מזרח אשקלון. שטח השכונה החדשה כ-4,300 דונם, ותמהיל הבנייה בה יכלול בניינים בגובה של 16-14 קומות, וגם יחידות דיור גדולות בנות 6-5 חדרים, וכן דירות גן. בתוכנית נכללים גם מיליון מ"ר לתעסוקה ולמסחר, ופארק נרחב לשימוש הציבור בחלקה המערבי.

התוכנית הופקדה להליך התנגדויות מקוצר בחודש אוגוסט האחרון, וקודמה בשיתוף פעולה עם עיריית אשקלון. השכונה הממוקמת בסמיכות לפארק עיר היין, המשתרע על כ-450 דונם, וכולל שרידים ארכיאולוגיים של מפעל לייצור יין.

מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון אמר כי השכונה החדשה צפויה להגדיל משמעותית את היקף האוכלוסיה בעיר העומד כיום על כ-124 אלף תושבים. "מימוש תכנית זו בשילוב עם תכנית 'כרמי גת' יוסיפו אלפי יחידות דיור זמינות באזור ועשויות להשפיע על מפת הביקושים בו", הוסיף.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה