כמעט והסתיים באסון, צללו בלילה ליד תחנת הכוחכוננות גבוהה הוכרזה אמש כאשר נצפו בחשיכה מספר דמויות הלבושות חליפת צלילה ובידם אף אחזו אמצעי הנחזה ככלי נשק

 משטרת ישראל, בשיתוף גורמים נוספים, עוסקת בשבועות האחרונים רבות בסיכול ניסיונות דייגים בדרום לחדור לשטח ימי הסגור בצו אלוף. לא אחת, ניסיונות אלו מעמידים את כוחות הביטחון השונים בדריכות שיא מהחשש כי מדובר בחדירה על רקע חבלני. במשטרה ציינו כי "הלהט לדייג באזור שסגור, ואופן התנהלותם של הדייגים, מהווה סכנה ממשית ועלול לגבות מחיר כבד לצערנו".
שוטרי יחידת שיטור ימי במשטרת ישראל בשיתוף יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות, רשות הטבע והגנים, ביטחון קצא"א וחברת החשמל, וחיל הים, נאבקים רבות בשבועות האחרונים בתופעה של דייגים וצוללים המסכנים עצמם ונכנסים אל תוך שטחים ימיים הסגורים בצו ביטחוני. במספר מקרים, אופן התנהגותם של הדייגים והצוללנים היא זאת המעוררת חשד ממשי כי מדובר ככל הנראה בחדירה על רקע חבלני. במקרה שארע לאחרונה, נצפו בחשיכת הליל מספר דמויות הלבושות חליפת צלילה ובידם אף אחזו אמצעי הנחזה ככלי נשק. קריאות לעברם לא נענו והחשודים בשלב מסוים החלו לזחול על הקרקע במטרה לחמוק מכוחות הביטחון. רק בנס הסתיים אירוע זה ללא פגיעה בנפש, ובדיקה מעמיקה העלתה כי אלו אחזו ברובה ציד תת ימי. במשטרה חוזרים ומזהירים את ציבור הדייגים והצוללים במקומות אלו כי חל איסור כניסה לשטח הסגור וכי מדובר בעבירה פלילית, ובנוסף, התנהגות פסולה זאת אף עלולה לסכן את חייהם.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה