15 חודשי מאסר בפועל לתושב אשקלון שהרג גורת כלבים והיכה את אם הגורהלפני כשנה הטיח בחוזקה תושב אשקלון גורת כלבים בת 3 שבועות בקיר וגרם למותה. לאחר שדאג לקבור אותה ושב לביתו, הבחין בבת משפחתו עם כלבה אחרת, אם הגורה, ניגש לעברה והחל מכה את הכלבה באגרופים בראשה

 חקירה שהחלה בעקבות המקרה וכתב אישום בליווי טיעונים לעונש שהוגשו על ידי חטיבת התביעות במשטרת ישראל, הביאו את בית המשפט לגזור על הנאשם עונש מאסר בפועל של 15 חודשים.

לוחמנות חסרת פשרות של חטיבת התביעות במשטרת ישראל, בתיק חקירה שהבשיל לידי כתב אישום חמור בגין הריגה של בעל חיים והתעללות בבעל חיים, הושיבו מאחורי סורג ובריח נאשם תושב אשקלון לתקופה של חמשה-עשר חודשים לאחר שהורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון.

במהלך המשפט נטען על ידי התביעה המשטרתית כי "חברה נאורה נמדדת לא רק ביחס כלפי בני אדם, אלא גם כלפי בעלי חיים, שלא יכולים להתמודד עם בני אדם והם חסרי אונים".


הנאשם, תושב אשקלון יליד 78', שב לביתו בתאריך 1.2.15 בשעות הערב בהיותו בגילופין. על רקע ויכוח שנתגלע בינו לבין אחותו, נטל הנאשם את גורת כלבים בת 3 שבועות השייכת לה והטיחה בחוזקה בקיר וגרם בכך למותה, ולאחר מכן עזב הנאשם את הדירה וקבר את הגורה. בהמשך, שב הנאשם לדירה והבחין באחותו יושבת בסמוך ואוחזת את כלבה באמצעות רצועה. הנאשם, שלא נרתע ממעשיו עד כה, ניגש לעברה ותקף את הכלבה בכך שהיכה בה במכות אגרוף בראשה. אחותו של הנאשם שנחרדה ממעשיו, שחררה את הכלבה מהרצועה על מנת שזאת תימלט על נפשה.


בעקבות המקרה נעצר החשוד לחקירה בתחנת המשטרה ומעצרו הוארך עת לעת בבית המשפט. לאחר סיום חקירת המקרה, הועבר התיק לידי מחלק תביעות לכיש שהגישו כתב אישום כנגד הנאשם לבית המשפט. עמידה נחושה במהלך הדיונים תוך מדיניות חסרת פשרות במקרים מעין אלו, התעללות בבעלי חיים ובמקרה זה אף הריגת גורת כלבים, הביאו את בית המשפט לגזור על הנאשם עונש תקדימי בתחום הענישה כנגד עבירות אלו, ואף דחה בית המשפט את המלצת שרות המבחן להליך טיפולי משקם לנאשם, וגזר עליו לפני מספר שבועות, כאמור, ענישה מחמירה של 15 חודשי מאסר בפועל, שנה מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, קנס כספי וערבות כספית בה מתחייב להימנע מביצוע עבירה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה